Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Rozpędzona ciężarówka i przejście dla pieszych. O włos od tragedii

03.07.2017 12:55

Bardzo niebezpieczne zdarzenie zostało zarejestrowane kamerą pokładową w miejscowości Nevinnomyssk. Kierowca ciężarówki nie zachował należytej ostrożności w okolicy przejścia dla pieszych, wyprzedził pojazd wlokący się na sąsiednim pasie i niemalże wjechał w grupkę przechodniów.

Rozpędzona ciężarówka i przejście dla pieszych. O włos od tragedii fot. kadr z wideo

Uniknąć wypadku pomógł kierowca siedzący w pojeździe wyposażonym w kamerę pokładową, który widząc nadciągające niebezpieczeństwo, zatrąbił, ostrzegając pieszych o zagrożeniu. Niewykluczone, że właśnie dzięki temu udało się zapobiec tragicznemu w skutkach zdarzeniu.

To zdarzenie można również traktować jako przestrogę – nawet jeśli mamy pierwszeństwo idąc po przejściu dla pieszych, pamiętajmy o tym, by zawsze postępować według zasady ograniczonego zaufania. W końcu piesi w starciu z samochodami mają bardzo nikłe szanse na uniknięcie poważnego uszczerbku na zdrowiu.

Z myślą o bezpieczeństwie przechodniów, producenci aut tworzą coraz to nowsze systemy z zakresu bezpieczeństwa. Poza aktywną maską, która w momencie uderzenia ma się podnieść, zwiększając przestrzeń deformacji, niektóre samochody wyposażane są w systemy autonomicznego hamowania z funkcją wykrywania pieszych.

RadioZET/MS

Oceń