Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Rusza policyjna akcja „Prędkość – zero tolerancji”

25.07.2017 12:55

Wielkopolscy policjanci przeprowadzą kolejną edycję akcji „PRĘDKOŚĆ - ZERO TOLERANCJI”. Powodem jest wciąż wysoka liczba wypadków drogowych, często śmiertelnych.

Rusza policyjna akcja „Prędkość – zero tolerancji” fot. policja.pl

Przy okazji policjanci przypominają, że prędkość to jedna z głównych przyczyn wszystkich zdarzeń drogowych, wskazując na to jak niebezpiecznie wydłuża się droga hamowania i zmniejsza czas na skuteczne podjęcie manewru w przypadku każdych 10 km/h więcej w stosunku do dozwolonej wartości:

"

Często przyczyną wypadku jest niedostosowanie prędkości do warunków pogodowych. Mokra nawierzchnia, bądź rażące słońce nie są atutami bezpiecznej jazdy. Musimy pamiętać również o tym, że wyjeżdżając w daleką podróż musimy być wypoczęci i w pełni możliwości psychofizycznych. "

Do powyższych zasad powinni stosować się także pozostali uczestnicy ruchu drogowego, w tym motocykliści, rowerzyści i piesi. Istotne dla bezpieczeństwa są znajomość przepisów, odpowiednie wyposażenie naszego środka transportu, a także używanie odblasków po zmroku.

Dlatego też w trosce o bezpieczeństwo funkcjonariusze apelują po raz kolejny o rozwagę i przestrzeganie przepisów, w szczególności stosowanie się do ograniczeń prędkości. 

RadioZET/MS

Oceń