Ruszają prace przygotowawcze do budowy obwodnicy Chełma

15.09.2017 09:57

Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa, zatwierdził do realizacji dwa programy inwestycji dla obwodnicy Chełma w ciągu drogi ekspresowej S12 oraz dla S17 Piaski-Hrebenne. Łączny koszt projektu, zgodnie z Programem Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-202, to 5,3 mld zł.

Ruszają prace przygotowawcze do budowy obwodnicy Chełma fot. kadr z wideo

W ramach zatwierdzonych 14 września 2017 r. programów inwestycji kontynuowane będą prace przygotowawcze dla obydwu zadań. Środki na realizację zostały zapewnione w Krajowym Funduszu Drogowym, dzięki decyzji premier Beaty Szydło o powiększeniu do 135 mld zł limitu Programu Budowy Dróg Krajowych, o czym wspomniał Andrzej Adamczyk:

"

Zatwierdzenie programów inwestycji dla obwodnicy Chełma i odcinka S17 od Lublina do granicy państwa w Hrebennem oznacza zabezpieczenie środków finansowych na realizację prac przygotowawczych dla tych dróg. Pod koniec sierpnia 2017 roku zatwierdziłem już program inwestycji dla pozostałego ciągu S12 od Lublina do Dorohuska. Dzięki temu obie trasy, które są bardzo potrzebne dla domknięcia szkieletu komunikacyjnego Polski Wschodniej, będą już realizowane. "

Obwodnica Chełma ma poprawić warunki podróżowania i zwiększyć bezpieczeństwo w ruchu drogowym, wyprowadzając tranzyt z miasta, poprawiając płynność oraz redukując negatywny wpływ na środowisko i tereny przyległe. W ramach prac przygotowawczych opracowana zostanie koncepcja programowa, przygotowane materiały do przetargu, wykonane prace geologiczne oraz archeologiczne. Zakończenie realizacji i udostępnienie obwodnicy planowane jest na 2024 rok.

RadioZET/mib.gov.pl/MS

Znasz się na znakach drogowych? Rozwiąż quiz:

QUIZ: Czy znasz się na znakach drogowych? fot. pixabay
Oceń