Rząd zamawia 258 aut, w tym 40 limuzyn

26.04.2017 10:07

Rządowa administracja zamawia 258 samochodów, w tym 40 limuzyn – tak wynika z informacji, do których dotarł portal „wp.pl”.

Rząd zamawia 258 aut, w tym 40 limuzyn fot. kadr z wideo

Przetarg został ogłoszony przez Centrum Obsługi Administracji Rządowej, instytucję zajmującą się koordynacją zakupów w administracji publicznej. Samochody mają docelowo trafić do resortów: edukacji, infrastruktury, finansów, kultury, sportu, spraw wewnętrznych, sprawiedliwości i zdrowia, a także do urzędów wojewódzkich, GDDKiA, Urzędu Patentowego, czy Urzędu Górniczego.

Tradycyjnie już najdroższe pojazdy będą musiały spełnić ściśle określone wymogi – wyposażenie powinno obejmować centralny zamek z dostępem bezkluczkowym, system wspomagania parkowania, podgrzewane fotele, kamerę cofania, przyciemniane tylne szyby, asystentów wspomagania ruszania pod górkę i pasa ruchu.

Nie brakuje internautów krytycznie wypowiadających się na ten temat:

"

Wydatki rządu na nowe samochody mogą przyprawiać o ból głowy. Wcześniej został przeprowadzony przetarg na auta dla Biura Ochrony Rządu, który był rzekomo konieczny ze względu na lipcowy szczyt NATO w Warszawie. Do tego warto doliczyć liczne rozbite pojazdy. Jeśli nawet założymy, że każde auto z tych 258 kosztowałoby 40 000 zł, to za wszystkie trzeba byłoby zapłacić ponad 10 milionów złotych! Myślę, że spokojnie można podwoić tę liczbę, skoro na 20 limuzyn dla BOR-u wydano ponad 7 milionów. "

Warto również przypomnieć o tym, że w ramach eksperymentu na zlecenie prokuratury, Biuro Ochrony Rządu rozbiło BMW serii 7 High Security warte około 2 miliony złotych.

RadioZET/wp.pl/MS

Zagłosuj

Co sądzicie o planowanym zakupie?

Oceń