Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Justyna Dżbik, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Sąd uznał pasażera za winnego spowodowania wypadku

25.05.2017 12:14

W Sądzie Rejonowym w Kołobrzegu zapadł wyrok w sprawie Ryszarda W. – pijany mężczyzna siedzący na tylnej kanapie odpowie za spowodowanie wypadku, do którego doszło 1 maja 2015 roku na drodze wojewódzkiej nr 162.

Sąd uznał pasażera za winnego spowodowania wypadku fot. materiały prasowe

Mercedesem podróżowała 5-osobowa rodzina. Za kierownicą siedziała 38-letnia Mariola W. Pasażerami oprócz wspomnianego wcześniej męża, Ryszarda W., byli jej rodzice, a także 11-letni syn Oliwier. W trakcie jazdy, pijany (miał 2,2 promila w wydychanym powietrzu), agresywny mężczyzna szarpał żonę za włosy, uderzał i kopał nogami jej fotel. W wyniku nieodpowiedzialnego zachowania, kierującej spadły okulary oraz wypadł z ucha aparat słuchowy. Ostatecznie kobieta straciła panowanie nad samochodem Pojazd zjechał z drogi i dachował.

Śmierć na miejscu poniósł 11-latek oraz teść Ryszarda W. Jego teściowa z poważnymi obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Sąd uznał, że 38-latka nie przyczyniła się do powstania wypadku, a także nie miała możliwości jego uniknięcia.

Zważywszy na okoliczności, wymiar sprawiedliwości skazał jej męża na 8 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, a także zadośćuczynienie na rzecz żony i teściowej na łączną kwotę 20 000 zł. Wyrok nie jest prawomocny.

RadioZET/tvn24.pl/MS

Zagłosuj

Słuszna decyzja?

Oceń