Safr, czyli Uber stworzony z myślą o kobietach

07.04.2017 11:16

Zazwyczaj kobiety są bardziej narażone na niebezpieczeństwa niż mężczyźni. Z takiego założenia wyszli twórcy aplikacji Safr, działającej na podobnej zasadzie, co ta, oferowana przez Ubera.

Safr, czyli Uber stworzony z myślą o kobietach fot. materiały prasowe

Różnica jest taka, że zarówno kierowcy, jak i pasażerowie korzystający z Safr będą mogli zdecydować o płci osób, z którymi chcą wspólnie jeździć. Takie rozwiązanie ma zapewnić użytkownikom bezpieczeństwo. Grupą docelową są głównie kobiety, ale z aplikacji docelowo skorzystać będą mogli również mężczyźni.

Kolejnym czynnikiem poprawiającym bezpieczeństwo ma być wbudowana funkcja pozwalająca o każdej godzinie zadzwonić do odpowiednich służb lub wysłać wiadomość na wybrany wcześniej numer. To na wypadek niespodziewanych okoliczności.

Eksperci są jednogłośni – nie mają wątpliwości co do tego, że to kobiety są najbardziej narażone na niebezpieczeństwa podczas korzystania z usług taksówkarskich lub łapiąc autostopa. Dlatego też takie rozwiązanie, jak zaproponowane przez Safr, wydaje się mieć sporo sensu.

Jak twierdzi Joanna Humphrey Flynn, pełniąca funkcję PR i menedżera Safr, przeciętny koszt usługi ma być około 10% wyższy od UberX. Powodem mają być wyższe płace i szkolenia dla współpracowników.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Korzystalibyście?

Oceń