Samochód dostawczy zatrzymany przez ITD. Pojazd był dwukrotnie przeładowany [FOTO]

06.08.2018 11:21

Na ulicach Radomia Inspekcja Transportu Drogowego zatrzymała do kontroli jeden z pojazdów dostawczych. W trakcie sprawdzania okazało się, że auto było przeładowane i ważyło 8,5 tony. W dodatku samochód nie był sprawny technicznie, a kierowca nie zabezpieczył przewożonego betonu.

kontrola drogowa ITD

W zeszłym tygodniu inspektorzy transportu drogowego monitorowali sytuację drogową na ulicach Radomia. Funkcjonariusze poruszali się nieoznakowanym radiowozem. W pewnym momencie ich uwagę zwrócił dostawczy pojazd marki Iveco, który przewoził ładunek niezgodnie z przepisami. Kierowca wiózł tzw. suchy beton bez wymaganej plandeki, która zapobiega przed wysypywanie się go na drogę.

Okazało się, że samochód jest przeładowany. Zgodnie z przepisami dopuszczalna masa pojazdów dostawczych, które można prowadzić z prawem jazdy kategorii B, nie może przekraczać wagi 3,5 ton. Skontrolowane auto było przeładowane, ale sami inspektorzy nie spodziewali się takiej różnicy. Finalnie pojazd, zamiast ważyć 3,5 tony, ważył…8,5 tony!

Oprócz tego mundurowi sprawdzili stan techniczny samochodu, który pozostawiał wiele do życzenia. Z pojazdu wyciekały płyny eksploatacyjne. W związku z tym kontrolerzy zatrzymali dowód rejestracyjny, a kierowca został ukarany mandatem. Rzecz jasna, auto zatrzymano do czasu przeładowania przewożonego towaru na inny samochód.

W trakcie patrolu zatrzymano jeszcze inne pojazdy do kontroli, które okazały się przeładowane. Samochody przewożące przesyłki kurierskie, używaną odzież i napoje ważyły kolejno: 4200 kg, 4600 kg i 4700 kg.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/gitd.gov.pl/MW

Oceń