Samozwańczy policjant zatrzymał kierowcę lizakiem. Nieodpowiedzialne zachowanie [WIDEO]

26.09.2018 16:05

Jeden z kierowców nagrał, jak inny zmotoryzowany zatrzymuje go policyjnym lizakiem. Chociaż atrybut mundurowych jest łatwo dostępny, nie każdy wie, że za takie zachowanie można trafić do więzienia.

policyjny lizak fot. kadr z wideo

Blokowanie pasa ruchu czy zajeżdżanie drogi to powszechne zachowania wśród kierowców, które zdarzają się na trasach. Jednak na zupełnie inny poziom wszedł kierowca minivana. Kierujący czerwonym pojazdem najpierw wymusił pierwszeństwo, a następnie włączając się do ruchu, wystawił lizak, nakazując kierowcy jadącemu za nim zjechać na pobocze ruchliwej drogi.

Zachowanie mężczyzny posługującego się policyjnym atrybutem jest kompletnie nieodpowiedzialne. Za podawanie się za funkcjonariusza publicznego i wykonywanie jego czynności grozi nawet rok pozbawienia wolności. Dodatkowo należy podkreślić, że sytuacja miała miejsce na ruchliwej trasie, co również powoduje zagrożenie, ponieważ kierujący czerwonym autem naraził siebie i innych na niebezpieczeństwo.

Z drugiej strony, gdyby kierowca nie zatrzymałby się do kontroli, a mężczyzna okazałby się prawdziwym policjantem, wówczas autor nagrania mógłby trafić do więzienia na 5 lat. Ponadto straciłby prawo jazdy na okres od roku do 15 lat.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/moto.wp.pl, YouTube/MW

Oceń