Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ściągał na egzaminie na prawo jazdy, został skazany

24.01.2019 10:56

Na egzaminie na prawo jazdy jeden z mężczyzn został przyłapany na ściąganiu. Z początku kandydat na kierowcę upierał się, że udzielał odpowiedzi samodzielnie, ale po przyznaniu się do winy został skazany przez sąd.

egzamin na prawo jazdy fot. Piotr Kamionka REPORTER East News

Egzamin na prawo jazdy to stresujący moment dla wielu osób. Jednak nie każdy chce się przygotować do testu i woli uciekać się do innych metod uzyskania pozytywnego wyniku. Przykładem jest historia pewnego mężczyzny. Kandydat starający się o uprawnienia do kierowania pojazdami w trakcie egzaminu teoretycznego na początku podstępem wyłudził od egzaminatora potwierdzenie w systemie teleinformatycznym WORD pozytywnego wyniku. Mężczyzna posługiwał się urządzeniem, przez które przekazywał pytania egzaminacyjne i odbierał prawidłowe odpowiedzi.

Egzamin na prawo jazdy: Kara za oszustwo

Sprawą zainteresował się sąd karny i prokurator. Z początku oskarżony przyznał się, że na egzaminie miał przy sobie urządzenie elektroniczne, ale nie mógł z niego korzystać, ponieważ nie działało, dlatego samodzielnie odpowiadał na pytania. Nie pomogły odwołania do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, który utrzymał w mocy decyzję sądu i marszałka województwa oraz skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Ostatecznie mężczyzna został skazany na dwa lata więzienia w zawieszeniu za podstępne wyłudzenie pozytywnego wyniku egzaminu teoretycznego na prawo jazdy.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/rp.pl/MW

Oceń