Seat Tarraco: Trzeci i największy SUV w gamie hiszpańskiej marki [ZDJĘCIA]

20.09.2018 13:59

Seat zademonstrował swój najnowszy i największy model typu SUV. Tarraco prezentuje się naprawdę dobrze i jest zapowiedzią nowej stylizacji hiszpańskiej marki.

Seat Tarraco fot. SEAT Facebook

Po Seacie Arona i Ateca przyszedł czas na model Tarraco. W ubiegłym roku koncern odnotował wzrost produkcji o 22 proc. Dzięki wzroście popularności SUV-ów w Europie, przedsiębiorstwo ma szanse poprawić to osiągnięcie. Nowe auto ma im tylko pomóc.

Seat Tarraco: Wymiary

Jako że Tarraco został okrzyknięty największym SUV-em w gamie Seata, musi odznaczać się odpowiednimi gabarytami. Pojazd ma 4,75 m długości, 1,83 m szerokości i 1,65 m wysokości. Rozstaw osi to 2,79 m. Aczkolwiek miano największego samochodu marki Seat przypada Alhambrie, która ma 4,85 m długości.

Auto można porównać do innych samochodów tej kategorii: Skody Kodiaq i Volkswagena Tiguana Allspace. Tutaj Seat jest od nich nieco dłuższy i w dodatku wyróżnia się ofertą silnikową.

Seat Tarraco: Silniki

Jednostkę 1.4 TSI zastąpiono nowszym agregatem 1.5 TSI o mocy 150 KM i 190-konnym 2.0 TSI. Słabszy silnik wyposażono w sześciobiegową ręczną skrzynię biegów, a mocniejszą w siedmiostopniowy automat DSG.

Producent nie zapomniał również o dieslu 2.0 TDI, który będzie dostępny o mocy 150 i 190 KM. Słabszy agregat będzie można otrzymać z ręczną przekładnią lub automatem DSG. Mocniejsza jednostka będzie oferowana wyłącznie z automatyczną skrzynią biegów. Oprócz tego hiszpański koncern zapowiedział hybrydową wersję plug-in, w której najprawdopodobniej pojawi się silnik benzynowy 2.0 TSI. Jednak na tę chwilę nie znamy szczegółów na temat danych technicznych. Wiadomo jedynie, że będzie to hybrydowa odmiana PHEV o mocy 210 KM.

Seat Tarraco: Wyposażenie

Seat Tarraco jest pojazdem zaopatrzonym w liczne systemy bezpieczeństwa. W aucie znajdziemy takie rozwiązania jak: aktywny asystent pasa ruchu, monitorowanie martwego pola, aktywny tempomat, wykrywanie pieszych i rowerzystów czy rozpoznawanie znaków drogowych.

Dużo ciekawych nowinek technicznych czeka nas w kabinie kierowcy. W Seacie Tarraco zainstalowano 10,25-calowy wyświetlacz przed kierującym, a w konsoli zamontowano 8-calowy ekran i system multimedialny z możliwością sterowania gestami dłoni.  Jednak marka planuje stworzyć jeszcze większy wyświetlacz. W modelu znajdziemy po dwa gniazda USB z przodu i z tyłu.

Seat Tarraco pojawi się w salonach już w grudniu tego roku.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/auto-swiat.pl/MW

Oceń