Seat planuje stworzyć SUV-a coupe

16.10.2017 10:55

Matthias Rabe, szef działu badań i rozwoju w Seacie, poinformował o ambitnych planach marki zakładających uruchomienie seryjnej produkcji SUV-a coupe do 2020 roku.

Seat planuje stworzyć SUV-a coupe fot. materiały prasowe

Nowy samochód pod względem stylistycznym ma być inspirowany koncepcyjnym modelem 20V20, który zadebiutował w 2015 roku. Producent nie wyklucza wykorzystanie w nim hybrydowego napędu typu plug-in, co zresztą jest zgodne z obraną przez markę strategią polegającą na elektryfikacji gamy.

Co ciekawe, nowy SUV coupe zdaniem ekspertów mógłby stać się pierwszym modelem nowej marki o nazwie Cupra, która z czasem ma się stać niezależna i samodzielna, zupełnie tak, jak Polestar w przypadku Volvo. Szef Seata, Luca De Meo w przeszłości potwierdził, że hiszpańska marka ma aspiracje, by zwiększyć swój udział w segmencie sportowych crossoverów.

Nowy model nie dość, że ma się wyróżniać nietypowym nadwoziem, to jeszcze ma trafić w gusta klientów zainteresowanych produktami premium. Stąd scenariusz zakładający wypuszczenie nowego modelu pod marką Cupry jest tak prawdopodobne.

RadioZET/MS

Sprawdź, czy znasz zapomniane przez wielu kierowców przepisy ruchu drogowego:

Quiz. Zapomniane przepisy ruchu drogowego fot. materiały prasowe
Oceń