Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Seat rezygnuje z popularnego modelu

08.11.2018 10:45
xxx zet

Seat rezygnuje z produkcji modelu Toledo w Wielkiej Brytanii, który był jednym z głównych pojazdów hiszpańskiej marki. Głównym powodem tej decyzji jest słaba sprzedaż auta obecnej generacji.

Seat logo fot. Shutterstock

Seat Toledo to pojazd z pogranicza segmentu B i C. Techniczne można go porównać do Skody Rapid, ale auto nie cieszy się tak dużą popularnością. Jest nieco droższy od konkurencji, ale hiszpańskie przedsiębiorstwo nie zamierzało zagłębiać się w powody spadku poziomu sprzedaży, tylko od razu podjęło decyzję o wycofaniu modelu z rynku.

Na tę chwilę chodzi wyłącznie o Wielką Brytanię, ale niewykluczone, że w przyszłości samochód pożegna się z całym kontynentem. Niestety, ale Seat nie wprowadzi w jego miejsce następcy, który mógłby być konkurencją dla innych firm. Inaczej zrobiła Skoda, która wspomnianego Rapida zastąpi Scalą.

Poza słabymi wynikami sprzedaży trzeba zwrócić uwagę na fakt, że czasy się zmieniają, a klienci coraz bardziej interesują się SUV-ami i crossoverami. Dlatego hiszpańskie przedsiębiorstwo zamierza skoncentrować się na tego typu pojazdach i umacniać w ofercie takie auta jak Leon czy Ibiza.

TO TAKŻE CIĘ ZAINTERESUJE:

 RadioZET.pl/autokult.pl/MW

Oceń
Tagi