Zamknij

Seat rezygnuje z popularnego modelu

Redakcja
08.11.2018 10:45
Seat logo
fot. Shutterstock

Seat rezygnuje z produkcji modelu Toledo w Wielkiej Brytanii, który był jednym z głównych pojazdów hiszpańskiej marki. Głównym powodem tej decyzji jest słaba sprzedaż auta obecnej generacji.

Seat Toledo to pojazd z pogranicza segmentu B i C. Techniczne można go porównać do Skody Rapid, ale auto nie cieszy się tak dużą popularnością. Jest nieco droższy od konkurencji, ale hiszpańskie przedsiębiorstwo nie zamierzało zagłębiać się w powody spadku poziomu sprzedaży, tylko od razu podjęło decyzję o wycofaniu modelu z rynku.

Na tę chwilę chodzi wyłącznie o Wielką Brytanię, ale niewykluczone, że w przyszłości samochód pożegna się z całym kontynentem. Niestety, ale Seat nie wprowadzi w jego miejsce następcy, który mógłby być konkurencją dla innych firm. Inaczej zrobiła Skoda, która wspomnianego Rapida zastąpi Scalą.

Poza słabymi wynikami sprzedaży trzeba zwrócić uwagę na fakt, że czasy się zmieniają, a klienci coraz bardziej interesują się SUV-ami i crossoverami. Dlatego hiszpańskie przedsiębiorstwo zamierza skoncentrować się na tego typu pojazdach i umacniać w ofercie takie auta jak Leon czy Ibiza.

TO TAKŻE CIĘ ZAINTERESUJE:

 RadioZET.pl/autokult.pl/MW