Zamknij

Skoda Fabia: Cena, opinie, wymiary, wnętrze

Redakcja
15.02.2018 16:10
Skoda Fabia: Cena, opinie, wymiary, wnętrze
fot. Skoda

Skoda Fabia cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród Polaków. Szczególnie klienci cenią sobie to, że cena modelu jest uczciwa w stosunku do jakości wykonania. Nowa wersja idzie z duchem czasu, ale wciąż nie jest droga.

Wymiary

Długość najnowszej wersji Fabii nie zmieniła się i wciąż wynosi 3992 mm. Z kolei Skoda nowej generacji jest nieznacznie szersza od swojej poprzedniczki o 9 cm.

Jednak jest coś, co znacznie wyróżnia się w trzeciej wersji — bagażnik, który wynikiem 530 litrów bije konkurencję na głowę.

Wnętrze

Nowoczesne wnętrze samochodu jest dokładnie przemyślane. W środku auta znajdziemy wiele sporych schowków, niewielkich skrytek. W drzwiach bez problemów umieścimy dużą butelkę. Natomiast deska rozdzielcza swoją prostotą urzeknie każdego. Dobrze wykonana, z poprawionymi materiałami wykończeniowymi — bez większych problemów można ją zaliczyć do aut z wyższej półki.

Jak przystało na samochód segmentu B, dominuje twardy plastik. Na zwrócenie uwagi zasługuje jeden element, który doczekał się tapicerskiego obicia — podłokietniki.

Panel systemu multimedialnego, który znajduje się na kokpicie, wygląda bardzo dobrze. Głównymi zaletami są jakość obrazu i łatwość obsługi, które można uznać za jedne z najlepszych w swojej klasie.

Jadąc w daleką podróż, kierowca z całą pewnością nie odczuje dużego zmęczenia. Wszystko za sprawą komfortowej pozycji za kierownicą. Mnóstwa możliwości regulacji i przestrzeni dookoła powoduje, że pomimo niewielkich gabarytów tego auta możemy poczuć się jak w większym samochodzie.

Jednak z tyłu już nie jest tak dobrze. O ile niższe osoby nie odczują znacznej różnicy, o tyle ci wyżsi będą  zmuszeni skierować kolana na boki, gdy z przodu usiądzie ktoś postawny.

Opinie

Skoda prowadzi się dobrze i pokazuje, że jest jednym z najlepszych samochodów segmentu B na rynku. Na plus z pewnością można zaliczyć komfort jazdy i nieprzeciętne wykończenie wnętrza.

Jednak kilka osób zwraca uwagę na utrzymanie samochodu i kwestię silników, które ich zdaniem są bardzo słabe. Niektórzy uważają, że technicznie trzecia generacja Skody nie zmieniła się w żaden sposób. W dodatku podkreśla się cenę za model, która jest zdaniem wielu zawyżona.

Cena

Tak jak klienci zwracali uwagę na zawyżone ceny, to w przypadku standardowej wersji musimy przygotować się na wydatek w wysokości 39 380 zł. W tej cenie dostaniemy 60-konny silnik 1.0 MPI z systemem Start-Stop. W nowej Fabii mamy do wyboru sześć jednostek: 4 benzynowe i 2 diesle, z których dwa – 1.2 TSI i 1.4 TDI mają w ofercie automatyczną skrzynię biegów lub dwusprzęgłową skrzynię. Za najtańszą wersję diesla musimy przygotować się na kwotę około 45 tysięcy zł w standardzie.

Dopłacając 250 zł, możemy dostać fotel pasażera z funkcją regulacji wysokości. Za takie same pieniądze możemy kupić komputer pokładowy. 900 zł kosztuje zamontowanie alarmu, a 700 zł manualna klimatyzacja. Z kolei za lakier metalizowany trzeba dopłacić 1800 zł.

RadioZET.pl/MW