Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Skoda Karoq w pełnej krasie

19.05.2017 11:14

Kompaktowy SUV czeskiego producenta, będący następcą popularnego Yeti, został oficjalnie zaprezentowany podczas specjalnego wydarzenia zorganizowanego w Sztokholmie.

Skoda Karoq w pełnej krasie fot. materiały prasowe

Auto pod względem designu czerpie inspiracje z najnowszego języka stylistycznego czeskiego producenta. Zarówno kształty nadwozia, jak i świateł przypominają te, znane ze starszego i większego brata – Kodiaqa. Auto mierzy 4382 mm długości, 1841 mm szerokości i 1605 mm wysokości przy rozstawie osi 2638 mm lub 2630 mm w przypadku odmiany 4x4. Nadkola mogą wypełniać felgi w rozmiarze od 16 do 19 cali.

Praktyczność

Inżynierom w jego wnętrzu udało się wygospodarować pokaźną ilość przestrzeni – nie dość, że bagażnik pozwala na przewiezienie 521 litrów lub 1630 po złożeniu tylnych siedzeń, to na nogi pasażerów drugiego rzędu jest aż… 69 cm. W dodatku dzięki systemowi VarioFlex każde z trzech foteli może zostać indywidualnie dostosowane w zależności od potrzeby podróżnych. A jeśli kierowca zechce – to po ich wyjęciu SUV zmieni się w vana dysponującego przestrzenią ładunkową wynoszącą 1810 litrów.

Wnętrze i technologia

Kokpit najnowszego modelu można określić mianem dość konwencjonalnego. Producent zapewnia, że wykorzystane we wnętrzu materiały są wysokiej jakości, w dodatku nieźle spasowane – do czego zresztą przywykli właściciele najnowszych generacji Skody. Koraq ma wyznaczać standardy także pod względem wykorzystanych rozwiązań technologicznych. W aucie znajdziemy najnowszy system multimedialny obsługiwany za pomocą sporych rozmiarów kolorowego wyświetlacza. W najwyższym wyposażeniu podróżujący będą mogli korzystać z udostępnionej sieci Wi-Fi. Usługi sieciowe Skoda Connect są kompatybilne z LTE. W razie awarii kierowca będzie miał do dyspozycji CareConnect z przyciskiem nagłego wezwania, który ma być standardem w autach od 2018 roku. Po raz pierwszy w aucie czeskiego producenta będzie dostępny wyświetlacz w miejscu tradycyjnych zegarów.

Bezpieczeństwo

W zakres systemów bezpieczeństwa wchodzą asystenci: parkowania, pasa ruchu oraz jazdy w korku. Karoq ostrzeże nas o obecności pojazdu w martwym polu, a także wykryje pieszego i w razie konieczności uruchomi układ hamulcowy. Ponadto kompaktowy SUV będzie mógł holować przyczepę o masie własnej do 2 ton, z którą wykonywanie manewrów może być prostsze dzięki asystentowi jazdy z przyczepą.

Silniki

Klienci będą mieli do wyboru 5 silników, mogących współpracować z 6-biegową skrzynią ręczną lub automatyczną przekładnią DSG o 7 przełożeniach. Najmocniejsze warianty będą mogły również zostać wyposażone w napęd na obie osie.

  • 1.0 TSI 115 KM i 175 Nm
  • 1.5 TSI 150 KM i 250 Nm
  • 1.6 TDI 115 KM i 250 Nm
  • 2.0 TDI 150 KM i 340 Nm
  • 2.0 TDI 190 KM i 400 Nm

W wyposażeniu powyżej Ambition, kierowca będzie mógł wybrać profil jazdy spośród Normal, Sport, Eco Individual i Snow (4x4). Pod względem właściwości terenowych auto ma wyznaczać standardy w swoim segmencie.

Strategia

Czesi do 2025 planują rozszerzyć gamę modelową o nowe samochody, z naciskiem na SUV-y. Karoq, po Kodiaqu, jest kolejnym kamieniem milowym w historii marki. Auto dostępne będzie w sprzedaży w drugiej połowie 2017 roku.

RadioZET/MS

Oceń