Zamknij

Skoda Scala: Producent opublikował zdjęcia wnętrza [FOTO]

Redakcja
03.12.2018 12:47
wnętrze Skody Scali
fot. Skoda

Skoda opublikowała pierwsze zdjęcia ze środka najnowszego modelu Scala. Auto pojawi się w salonach w przyszłym roku.

Skoda Scala to następca Rapida. Model ma konkurować na rynku z Fordem Focusem, Volkswagenem Golfem czy Oplem Astrą. Po pierwszych zdjęciach wnętrza możemy wywnioskować, że czeska marka jest zdeterminowana, aby pojazd został liderem w swojej klasie. Jednym z kluczowych elementów, jaki pojawi się w środku pojazdu, jest wolnostojący 9,2-calowy wyświetlacz centralny. W menu znajdziemy kilka nowości, np. opcję zdalnej aktualizacji systemu.

Za projekt odpowiedzialny jest Oliver Stefani, główny designer, który zwrócił uwagę na małą półeczkę poprzedzającą ekran. Opierając na niej nadgarstek, będziemy mogli łatwiej wcelować w odpowiedni punkt na ekranie. Poza tym w wyższych wersjach Skody Scali pojawi się wirtualny kokpit, który zastąpi tradycyjne zegary.

Czeska marka przekonuje, że materiały w najnowszym samochodzie będą o wiele bardziej praktyczne i eleganckie i nie wpłyną negatywnie na cenę Scali. Widać to po desce rozdzielczej, która jest niewielką rewolucją w stylistyce firmy. Producent postarał się, aby detale były lepiej wykończone, a obecne kolory ubarwiają wnętrze i nie są czarne i smutne, jak w innych egzemplarzach Skody.

Warto zaznaczyć, że boczne nawiewy wentylacji zachodzące na drzwi optycznie poszerzają kabinę. Efekt jest jeszcze lepszy dzięki liniom biegnącym między wentylacyjnym zygzakiem przez szerokość deski rozdzielczej. Stefani ujawnił, że identyczne rozwiązania zostaną użyte w kolejnych modelach Skody.

TO TAKŻE CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/autokult.pl/MW