Zamknij

Skoda Vision iV na targach w Genewie: Elektryczna przyszłość marki

Redakcja
19.02.2019 12:11
Skoda Vision iV
fot. Skoda/Facebook

Skoda zaprezentuje na targach motoryzacyjnych w Genewie projekt pierwszego w pełni elektrycznego modelu marki – podał serwis Automotive News. Pojazd typu crossover coupe będzie bazować na platformie MEB od Volkswagena.

Skoda Vision iV będzie odświeżoną wersją crossovera Vision E, który po raz pierwszy zaprezentowano w Szanghaju w 2017 roku. Producent opublikował szkice pojazdu, którego debiut zaplanowano na 5 marca podczas targów motoryzacyjnych w Genewie.

Skoda: Pierwsze elektryczne auto w Genewie

Jak zaznaczył Automotive News, samochód będzie wyposażony w ukryte klamki i kamery zamiast tradycyjnych lusterek. Nie ujawniono natomiast szczegółów dotyczących rozmiaru baterii i zasięgu modelu koncepcyjnego. W 2017 r. Skoda zapewniała, że crossover Vision E będzie mógł na jednym ładowaniu przejechać 500 km.

Skoda zapowiedziała, że elektryk bazujący na opracowanej przez Volkswagena platformie MEB będzie powstawać w fabryce w mieście Mlada Boleslav w Czechach.

W tym roku Skoda wprowadzi na rynek pierwsze zelektryfikowane samochody – hybrydową wersję Superb i elektryczną wersję miejskiego Citigo. Zgodnie z zapowiedziami firmy do 2022 r. w jej ofercie będzie znajdować się 10 elektryków. W ciągu najbliższych czterech lat Skoda planuje przeznaczyć 2 mld euro na rozwój zelektryfikowanych układów napędowych i usług mobilności – przypomniał serwis.

W Genewie kompaktowego SUV-a, który także bazuje na platformie MEB, zaprezentuje również Audi.

Koncern VW inwestuje 1,2 mld euro w modernizację niemieckiej fabryki w Zwickau, dzięki czemu będzie mógł produkować 330 tys. samochodów elektrycznych rocznie. Grupa chce, aby do 2025 roku 12 należących do niej marek produkowało ok. 50 modeli napędzanych bateriami. Samochody powstające na podstawie MEB będą powstawać w ośmiu fabrykach w Europie, USA i Chinach.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

 RadioZET.pl/PAP/MW