Zamknij

Skoda podała oficjalną nazwę następcy Rapida. Producent zaskoczył

Redakcja
16.10.2018 09:10
nowy model Skody
fot. Skoda

Skoda rozwiała wszelkie wątpliwości i wreszcie podała nazwę modelu, który zastąpi Rapida. Producent ujawnił, że nowym samochodem będzie Skoda Scala. Auto trafi do sprzedaży w 2019 roku.

Czeska marka zapowiada, że ich najnowszy model będzie niezwykle istotny, ponieważ samochód ma konkurować na rynku z m.in. Kią Ceed, Fordem Focusem i Volkswagenem Golfem. Wobec tego pojazd ma być większy od popularnej Fabii, ale mniejszy od Octavii.

Koncern nie pokazuje jednak wszystkiego od razu i co jakiś czas odsłania konkretne elementy nowego auta. W ostatnich dniach światło dzienne ujrzała sylwetka samochodu, a teraz w sieci pojawiły się fragmenty z przedniej i tylnej części nadwozia.

Bernhard Maier, prezes zarządu, przekonywał, że Skoda Scala jest samochodem zbudowanym od podstaw, spełniającym najnowsze standardy w zakresie bezpieczeństwa, designu i technologii. Model będzie pierwszym pojazdem producenta, który zamiast tradycyjnego loga będzie posiadał duży napis Skoda. Znajdzie się on dokładnie na centralnej części piątych drzwi.

Premiera Skody odbędzie się pod koniec tego roku w Tel Awiwie. Auto ma trafić do sprzedaży na początku przyszłego roku.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/auto-swiat.pl/MW