Zamknij

Skoda zaprezentowała model Kamiq. Będzie tańszy od Karoqa [FOTO]

Redakcja
24.04.2018 09:14
Skoda Kamiq
fot. Skoda

Skoda przedstawiła pierwsze szkice nowego SUV-a, który będzie produkowany dla Chin. Najprawdopodobniej zostanie nazwany Kamiq. Nowy model ma być o wiele tańszy i zdecydowanie mniejszy od Karoqa.

Producenci samochodów zaczynają patrzeć na Chiny bardziej przychylnym okiem. Na tamtejszy rynek trafia coraz więcej aut tworzonych na potrzeby Kraju Środka. Volkswagen oferuje tam tak dużą liczbę sedanów, że ciężko jest zapamiętać każdą z nazw. Skoda postanowiła iść w identycznym kierunku.

Po premierach Kodiaqa i Karoqa, które cieszyło się dużym zainteresowaniem, czeskie przedsiębiorstwo zaczęło otwierać się na Chiny. Firma zapowiedziała stworzenie dwóch modeli: Kodiaqa GT, a także innego mniejszego i tańszego samochodu, którego szkice wyszły na światło dzienne. Według niektórych źródeł ma nazywać się Kamiq.

Zobacz też: NOWA SKODA KODIAQ I KAROQ

Premierę pojazdu zaplanowano na przełom kwietnia i maja podczas targów motoryzacyjnych w Pekinie. Skoda wyjaśniła, że stylistyka i wyposażenie zostało dobrane wedle preferencji chińskich klientów. Na przykład grill i reflektory mają jedną, zwartą formę. Skoda Kamiq ma być bardziej muskularna od Karoqa czy Kodiaqa. Wszystko przez szerokie nadkola i mocne przetłoczenia.

Skoda Kamiq: Czy trafi do europejskich salonów?

Na chwilę obecną nie wiadomo czy model pojawi się w Europie. Warto zaznaczyć, że czeski koncern przedstawił niedawno model Vision E, więc dla azjatyckiego pojazdu może zwyczajnie zabraknąć miejsca. Ponadto w jego konstrukcji zastosowano starszą platformę, której nie stosuje się już na Starym Kontynencie.

W Chinach samochody typu SUV cieszą się ogromną popularnością. Co czwarty taki pojazd trafia do klienta z tego kraju.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/MW