Skoda ujawniła szkice następcy Rapida! [FOTO]

05.09.2018 12:59

Skoda opublikowała pierwsze szkice koncepcyjnego modelu Vision RS. Samochód, który ma zastąpić Rapida, zadebiutuje w trakcie październikowego salonu paryskiego.

Skoda Vision RS fot. Skoda

Producent stwierdził, że wyczerpał formułę europejskiej wersji Rapid, dlatego nadszedł czas zmian. W związku z tym spacebacki i sedany mają zniknąć z oferty Skody. Ma je zastąpić pięciodrzwiowy hatchback, który ma być nowym rywalem dla m.in. Volkswagena Golfa.

Chociaż czeska marka nadal utrzymuje w tajemnicy finalny wygląd nowego Rapida, wiemy, że samochód już jest produkowany. Pierwsze egzemplarze zostaną wykorzystane do szkoleń i testów. Kilka z nich widywane było na drogach w Czechach, ale są częściowo zamaskowane.

aebb32437a378819bfe1e0caa3cbf23a fot. Skoda

Zapowiedzią nowej Skody Rapid jest koncepcyjna wersja Vision RS, której debiut zaplanowano na międzynarodowym salonie motoryzacyjnym w Paryżu. Koncept ma długość 4356 mm, 1810 mm szerokości, 1431 mm wysokości, a jego rozstaw osi mierzy 2650 mm.

Wprawdzie samochód Vision RS jest bardziej sportowym modelem, wiele jego rozwiązań znajdzie się w seryjnym następcy Rapida, który dodatkowo ma mieć inną nazwę. Pojawiły się plotki, że może być to Felicia albo Favorit.

Najprawdopodobniej premiera nowej Skody Rapid odbędzie się na początku przyszłego roku.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/auto-swiat.pl/MW

Oceń
Tagi