Zamknij

Skoda zapowiada nowy model. Kiedy premiera?

Redakcja
16.01.2019 16:07
Skoda zapowiada nowy model. Kiedy premiera?
fot. Skoda

Skoda zapowiedziała najnowszy model w segmencie crossover. Auto ma zadebiutować na salonie motoryzacyjnym w Genewie, który odbędzie się w marcu tego roku.

Skoda odpowiada na premiery innych aut z tego segmentu: Seata Arona i Volkswagena T-Crossa. Czeska marka zaprezentuje w Genewie swojego crossovera z grupy VAG, który będzie trzecim SUV-em producenta. Na tę chwilę nie znamy jego nazwy, a sam koncern jest bardzo tajemniczy.

Na oficjalnym zdjęciu możemy zauważyć, że samochód będzie podobny do swoich poprzedników: Kodiaqa i Karoqa. Auto najnowszej generacji będzie miało rozdzielone reflektory, których kształt będzie zbliżony do Citroena C4 Cactusa i Hyundaia Kony. Dodatkowo Skoda ujawniła, że z przodu zamontowane zostaną dynamiczne kierunkowskazy.

Bez dwóch zdań najnowsze dzieło czeskiego przedsiębiorstwa motoryzacyjnego posiada kilka cech wspólnych z zaprezentowanym w 2018 roku konceptem Vision X oraz niedawno zademonstrowanym modelem Scala: chodzi tu głównie o napis „Skoda”, który zamiast tradycyjnego loga, pojawi się pomiędzy tylnymi światłami, oraz o górne pasy reflektorów połączone z dużym grillem.

Auto ma być przestronne i mieć szereg rozwiązań simply clever. Co z silnikami? Można mieć wątpliwości, czy Skoda postawi na silnik diesla. Z kolei pozostałe jednostki powinny pokrywać się z agregatami konkurencji: silnikiem benzynowym 1.0 TSI o mocach 95 i 115 KM czy mocniejszą 150-konną jednostką 1.5 TSI.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/auto.dziennik.pl/MW