Skoda Sunroq – wyjątkowy projekt Skody [ZDJĘCIA]

06.06.2018 13:44

Skoda Sunroq to dzieło praktykantów z Akademii Skody. Samochód powstał na bazie modelu Karoq. Przy aucie pracowały 23 osoby.

Skoda Sunroq fot. Skoda

W tym roku przyszli inżynierowie z czeskiej fabryki z Mlada Boleslav postanowili wziąć się za model Karoq i stworzyli SUV-a cabrio. Przy jego budowie uczestniczyły 23 osoby, a cały projekt zajął im prawie 8 miesięcy. Skoda Sunroq została wyposażona w 1,5-litrowy silnik benzynowy TSI. Kabriolet osiąga setkę w 8,4 sekundy, a jego prędkość maksymalna to 204 km/h. Nazwa Sunroq z pewnością dodaje dynamizmu, a nazwa została wybrana spośród kilkuset nadesłanych propozycji.

Z pewnością to nie ostatni eksperyment Skody z SUV-ami cabrio. Chociaż na razie to rynkowa nisza, producenci samochodowi starają się zapełnić lukę i co chwila prezentują różne koncepcyjne pojazdy. Przyszłość tych aut stoi jednak pod znakiem zapytania. Wszystko zależy od zainteresowania klientów.

Mimo że Skoda Sunroq ukazała się w jednym egzemplarzu, nie oznacza to zakończenia prac. Prawdopodobnie wkrótce praktykanci podejmą się kolejnego wyjątkowego zadania.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/MW

Oceń