Skrajna bezmyślność. Holował auto bez kierowcy

07.09.2017 11:55

Osoba prowadząca samochód była tak zdumiona widokiem holowanego bez kierowcy auta, że wyciągnęła telefon i zaczęła nagrywać lekkomyślne poczynania uczestnika ruchu drogowego.

Skrajna bezmyślność. Holował auto bez kierowcy fot. kadr z wideo

Kierujący granatowym pickupem nie był w stanie kontrolować tego, co działo z białym sedanem. Można powiedzieć, że samochód wręcz żył własnym życiem. O ile kierujący był w stanie prowadzonym przez siebie pojazdem utrzymać się na właściwym pasie ruchu, o tyle holowane auto wykorzystywało całą szerokość jezdni i nie tylko…

Szczęśliwie ze względu na równie nieprzemyślane przymocowanie linki holowniczej, kierowca pickupa przedwcześnie zakończył swoją podróż. Zatrzymał się w momencie, gdy klapa od zabudowy odpadła. Swoim lekkomyślnym zachowaniem powodował ogromne zagrożenie w ruchu drogowym. Dziwić może fakt, że wcześniej nie zrezygnował z kontynuowania jazdy.

Kwestią drugorzędna jest to, jak bardzo narażał siebie na straty finansowe. Nawet gdyby holowane auto było w stanie samoistnie poruszać się po wybranym przez pickupa torze jazdy, z pewnością doszłoby do kolizji w momencie zahamowania.

RadioZET/MS

Oceń