Spektakularne zakończenie pościgu za przestępcami w Polsce

11.05.2017 10:14

Pościg oraz jego spektakularne zakończenie zostało uwiecznione na filmie za pomocą wideorejestratora znajdującego się na wyposażeniu radiowozu.

Spektakularne zakończenie pościgu za przestępcami w Polsce fot. kadr z wideo

Uciekający był związany z grupą zajmującą się przestępczością narkotykową. Według uzyskanych informacji, przewiózł on znaczne ilości narkotyków z Czech do Polski. Tak jak można było się tego spodziewać – przestępca nie zatrzymał się do kontroli. Funkcjonariusze ruszyli w pogoń za czarnym BMW serii 3 E92, podczas którego kierowca jechał z prędkością ponad 180 km/h, a także blokował drogę policjantom. W trakcie trwania pościgu, kierujący wyrzucił z pojazdu marihuanę.

Na jednym z zakrętów osoba siedząca za kierownicą BMW wjechała w prawy łuk ze zbyt dużą prędkością, poruszając się przy tym nieoptymalnym torem jazdy, przez co wypadła na przeciwległy pas ruchu, znacząco wytracając prędkość. Sytuację wykorzystał policjant kierujący radiowozem, który uderzył w prawy bok auta, mniej więcej na wysokości tylnego nadkola. W efekcie samochód uciekinierów wylądował w rowie:

Następnie doszło do zatrzymania kierowcy, którym okazał się 22-letni mieszkaniec Leszna. Największe jednak wrażenie na internautach robi sposób, w jakim doszło do ujęcia przestępcy handlującego narkotykami. Uderzenie w bok pojazdu mogłoby posłużyć jako film instruktażowy.

RadioZET/policja.pl/MS

Oceń