Sportowy duch Toyoty, czyli Yaris GR [ZDJĘCIA]

17.09.2018 11:34

Toyota przygotowała model o przystępnym sportowym charakterze. Po skonstruowaniu Yarisa GRMN, japoński koncern zaprezentował egzemplarz w specyfikacji GR Sport.

Toyota Yaris GR Sport fot. Toyota

To będzie debiut Toyoty w specyfikacji GR Sport w Europie. Uroczysta premiera samochodu odbędzie się w czasie salonu samochodowego w Paryżu (4-14 października). Tym samym japoński producent chce nawiązać do startów Toyoty w Rajdowych Mistrzostwach Świata (WRC), do których powrócił w ubiegłym roku.

W Yarisie w wersji hatchback postawiono na czarno-białą stylizację. Dodatkowo pojazd został wyposażony w nowe przednie lampy z czarnymi elementami. Producent zainstalował spojler i bardziej wyprofilował fotele. W nowym samochodzie znajdziemy również większe koła z aluminiowymi obręczami w specjalnym wzorze i sportowymi oponami.

Toyota Yaris GR Sport: Zmiany

W odróżnieniu od modelu GRMN, w Yarisie w wersji GR poważne zmiany przeszedł układ zawieszenia, w którym zamontowano inne amortyzatory i drążek stabilizatora. Obniżono prześwit o 11 mm, a odstęp między kołami i nadkolami wynosi teraz 18 mm. Producent przekonuje, że modernizacje usprawniły samochód o jego właściwości jezdne.

Toyota Yaris GR Sport: Silnik

Toyotę Yaris GR Sport wyposażono w benzynową jednostkę napędową z turbiną. W aucie zainstalowano ręczną skrzynię biegów o płaskich skokach. Jednym minusem jest zamontowanie pojazdu w napęd hybrydowy i skrzynię CVT z tradycyjnego modelu, co po podsumowaniu daje nam 100-konny agregat o pojemności 1.5 l.

Nowy model Toyoty trafi do sprzedaży pod koniec tego roku.

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/auto-swiat.pl/MW

Oceń
Tagi