Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Średnie ceny detaliczne paliw na polskich stacjach

14.12.2017 14:35
xxx zet

W porównaniu z ubiegłym tygodniem (notowanie ze środy 6 grudnia) wszystkie paliwa podstawowe, tj. Pb95 i ON, jak też LPG drożeją 1 gr/l. Największy wzrost cen odnotowano w przypadku paliw premium Pb98 2 gr/l, a ON+ 3 gr/l, o czym poinformowała Polska Izba Paliw Płynnych.

Średnie ceny detaliczne paliw na polskich stacjach fot. materiały prasowe

Po serii obniżek w listopadzie i pierwszym tygodniu grudnia obecnie paliwa w polskich rafineriach ponownie mocno drożeją. Dziś w hurcie Orlenu i Lotosu benzyna notuje średnio +21 zł/m3, a olej napędowy +27 zł/m3. W ostatnim tygodniu benzyna w hurcie polskich rafinerii zdrożała średnio 25 zł/m3, a olej napędowy 43 zł/m3.

Średnia marża detaliczna polskich stacji w 50. tygodniu 2017 ukształtowała się na poziomie 12 gr., tj. 2,63% ceny litra sprzedawanego paliwa. Najtaniej olej napędowy kupimy w województwie śląskim (4,48 zł/l), najdrożej zaś w opolskim – 4,63 zł/l, gdzie zresztą doszło do największych zmian w cenie detalicznej w bieżącym tygodniu.

Właściciele aut napędzanych benzyną wydadzą najmniej w śląskim (średnio 4,57 zł/l), a najwięcej w zachodniopomorskim – 4,76 zł/l. W przypadku autogazu najtaniej jest w świętokrzyskim (2,11 zł/l), najdrożej zaś w zachodniopomorskim (2,27 zł/l).

RadioZET/MS

Zagłosuj

Tankujesz na renomowanych stacjach paliw?

Oceń