Stacje Statoil zmieniają nazwę

12.05.2017 13:54

Sieć stacji Statoil wkrótce zmieni nazwę na Circle K. W międzyczasie ruszyła kampania reklamowa pod tytułem „Nowa nazwa. Ci sami ludzie”.

Stacje Statoil zmieniają nazwę fot. Jacek Boroń / East News

Decyzja o zmianach została podjęta przez koncern Alimentation Couche-Tard, będący właścicielem sieci Circle K. W 2012 roku wspomniana firma przejęła Statoil. W Europie podobny proces zakończył się w krajach skandynawskich, gdzie wszystkie stacje paliwowe tego właściciela funkcjonują pod wspólną nazwą, o czym wspomniał Mirosław Caputa, dyrektor ds. komunikacji i marketingu:

"

Nowa, globalna marka Circle K widoczna jest już w Norwegii, Szwecji i w Danii. W tych krajach proces zmiany marki został już prawie zakończony. Teraz przyszła kolej na Polskę oraz kraje bałtyckie. Proces zmiany marki w Polsce potrwa około roku. "

Docelowo w Polsce rebranding obejmie 352 stacje paliwowe. Proces przemiany ma zostać zakończony do marca 2018 roku. Przy okazji ruszyła kampania reklamowa pod hasłem „Nowa nazwa. Ci sami ludzie”:

Na kanale Circle K Polska będziemy mogli lepiej poznać historię marki:

Circle K posiada 15 000 punktów sprzedaży na całym świecie, zatrudnia prawie 100 000 pracowników i obsługuje prawie 6 milionów klientów każdego dnia. To ponad 66 klientów w każdej sekundzie.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Dobra zmiana?

Oceń