Stał na środku wielopasmowej drogi. Policja nie zareagowała

30.03.2017 12:48

Kierowca poruszający się trasą szybkiego ruchu zarejestrował za pomocą kamery pokładowej pojazd zatrzymany na środku drogi. Chwilę później tamtędy przejeżdżała policja, która nie zainterweniowała.

Stał na środku wielopasmowej drogi. Policja nie zareagowała fot. kadr z wideo

W skrócie

Kierowca poruszający się trasą szybkiego ruchu zarejestrował za pomocą kamery pokładowej pojazd zatrzymany na środku drogi. Chwilę później tamtędy przejeżdżała policja, która nie zainterweniowała.

Cała sytuacja rozegrała się na rozjeździe S2 i S79, jak wynika z opisu pod filmem:

"

Bus stojący na rozjeździe S2 i S79, awaryjne praktycznie niewidoczne, brudne tablice i tył, bez trójkąta ostrzegawczego. Kierowca w środku siedzi i pali papierosa. Policja przejeżdża obok i nie reaguje. Auta jadą co najmniej 100 km/h. Ciężko uwierzyć, że nic się nie wydarzyło tego ranka. "

I rzeczywiście nagrany materiał zdaje się potwierdzać deklaracje autora:

Kierowca stał bezkarnie na środku drogi, najprawdopodobniej oczekując na wezwaną pomoc. Niestety tym sposobem powodował spore zagrożenie w ruchu drogowym. Gdyby jadący radiowozem funkcjonariusze postanowili zainterweniować, mogliby znacznie zwiększyć bezpieczeństwo w ruchu, zatrzymując się za pojazdem i włączając sygnały świetlne. Niestety tak się nie stało. To nieodosobniony przypadek, o czym świadczą liczne komentarze:

"

Jechałem w mieście trzypasmową drogą. Lewy i środkowy pas służyły do jazdy na wprost, a skrajny prawy – do skrętu w prawo. Jakiś cwaniak postanowił ominąć korek, zajmując niewłaściwy pas ruchu. Powiedziałem do kolegi, że brakuje tu i teraz policji. Chwilę później się okazało, że funkcjonariusze siedzący w radiowozie zaparkowanym tuż po zjeździe w drogę podporządkowaną obserwowali sytuację i nie zareagowali. Przód ich pojazdu był skierowany w stronę wielopasmowej drogi, więc to wyglądało tak, jakby docelowo mieli podejmować działania przeciwko takim zachowaniom. A oni tylko siedzieli, nikogo w tym czasie nie kontrolując. "

Warto jednak pamiętać, że to pojedyncze przypadki i niekoniecznie muszą stanowić one jakąkolwiek reguły. Równie dobrze mogą to być odstępstwa od normy, ale to już należy indywidualnie rozpatrywać. W końcu każdy z nas ma inne życiowe doświadczenia.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Co sądzicie o tej sytuacji?

Oceń