Stanie przed sądem za „szeryfowanie” na drodze

11.05.2017 11:15

Kobieta prowadząca samochód osobowy odpowie przed sądem za swoje złośliwe zachowanie na drodze.

Stanie przed sądem za „szeryfowanie” na drodze fot. kadr z wideo

Kierowca ciężarówki wrzucił do sieci film, na którym widać liczne wykroczenia popełnione przez kierującego Mercedesem klasy A – „zajechanie, blokowanie, brak sygnalizowania manewrów, przejazd na czerwonym świetle, stwarzanie zagrożenia”. Następnie policja namierzyła właściciela auta, którym okazała się być mieszkanka Szczecina. Kobieta dostała wezwanie na przesłuchanie. Zignorowała je nie stawiając się w komisariacie. Przy okazji przesłuchany został autor nagrania.

Koniec końców policja skierowała wniosek do sądu o ukaranie kierowcy Mercedesa. Nagranie z tego zdarzenia można obejrzeć w serwisie YouTube:

Złośliwe zachowania na polskich drogach wcale nie są rzadkością. Nie brakuje osób celowo postępujących na przekór innym, próbujących dyscyplinować kierowców. W dodatku są i tacy, którzy popełniają niebezpieczne wykroczenia, stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym, a gdy ktoś zwróci im uwagę, w chory sposób próbują bronić swojego honoru. W skrajnych sytuacjach w ruch idą pięści. 

Należy pamiętać, że na drogach publicznych nie jesteśmy sami. Dlatego najlepiej traktować pozostałych kierowców w taki sposób, jak sami chcielibyśmy być traktowani. I zamiast reagować na klakson niczym byk na czerwoną płachtę, warto zastanowić się czy zwrócenie uwagi na nasze zachowanie na drodze było uzasadniona. Ogromna liczba osób wykazuje elementarne braki wiedzy z zakresu znajomości kodeksu drogowego, a mimo to, jest gotowa bronić swoich „racji” za wszelką cenę… Brakuje im autorefleksji i dystansu do siebie.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Jesteście za surowym karaniem takich kierowców?

Oceń