Stracił panowanie nad autem. Uderzył w barierki, urywając koło

08.06.2017 13:54

5 czerwca 2017 roku 24-letni kierowca poruszający się samochodem osobowy na ulicy gdańskiej w Braniewie stracił panowanie nad autem, zjechał na krawężnik i uderzył w barierki przy chodniku, urywając koło w aucie.

Stracił panowanie nad autem. Uderzył w barierki, urywając koło fot. policja.pl

Około 21:00 o tym incydencie poinformowany został dyżurny policji, który wysłał na wspomniany adres patrol drogówki. Na miejscu mundurowi zastali 24-letniego kierowcę stojącego przy samochodzie z urwanym kołem, nieopodal zniszczonej barierki odgradzającej chodnik od ulicy. Funkcjonariusze ustalili, że osoba siedząca za kierownicą Volkswagena Golfa nie dostosowała prędkości do warunków, przez co straciła panowanie nad autem.

Młody mężczyzna starał się umniejszyć swoją winę, wprowadzając funkcjonariuszy w błąd. Stwierdził, że na jezdnię wtargnęło zwierzę i właśnie z tego względu wykonał on niekontrolowany manewr. Policjanci postanowili skonfrontować te słowa z nagraniem monitoringu, które jednoznacznie rozwiało wszelkie wątpliwości, obnażając bezsporną winę 24-latka.

 

Kierowcę Volkswagena Golfa ukarano mandatem karnym w wysokości 500 zł oraz zabrano prawo jazdy po tym, jak się okazało, że mężczyzna osiągnął liczbę 24 punktów karnych na swoim koncie, mając prawo jazdy mniej niż 12 miesięcy. Właśnie do roku od uzyskania uprawnień kierujący mogą mieć do 20 punktów karnych – po przekroczeniu tej liczby, zabierany jest im dokument pozwalający na prowadzenie pojazdów mechanicznych po drogach publicznych.

RadioZET/MS

Oceń