Zamknij

Strajk taksówkarzy 2019: Gdzie są korki? [TRASA PROTESTU, UTRUDNIENIA W RUCHU]

Maciej Walasek
08.04.2019 09:56
strajk taksówkarzy
fot. Jakub Walasek/REPORTER

Strajk taksówkarzy w Warszawie. Protestujący kierowcy o godzinie 10 rozpoczną strajk przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów. Gdzie będą tworzyć się korki? Trasa protestu taksówkarzy w Warszawie. Sprawdź, gdzie tworzą się korki, na jakich ulicach Warszawy protestują taksówkarze.

Strajk taksówkarzy w Warszawie rozpoczął się od utrudnień na autostradzie A2. Jak poinformował Punkt Informacji Drogowej GDDKiA oddział w Warszawie, ruch na autostradzie A2 w kierunku stolicy był spowolniony. Taksówkarze zajęli prawy pas ruchu, jechali z prędkością ok. 40 km/h. Przemieszczali się w kierunku centrum miasta. Zaczęli jechać od Grodziska, dojeżdżając do Konotop.

Ruch innych samochodów odbywał się pozostałymi pasami. Na tej trasie GDDKiA prowadzi też prace związane z likwidacją nieczynnego punktu poboru opłat na autostradzie w Pruszkowie.

Zagłosuj

Czy taksówkarze powinni organizować strajk?

Liczba głosów:

Strajk taksówkarzy w Warszawie: Utrudnienia na autostradzie i drogach ekspresowych

Protest taksówkarzy w Warszawie. Duże utrudnienia komunikacyjne

Dalej korki wytworzyły się na drodze ekspresowej S8 na wysokości Warszawy, pomiędzy węzłem Zielonka a węzłem Łabiszyńska. Spowolniony ruch na jezdni w kierunku Poznania. Przewidywany czas utrudnienia to ok. 2 godziny – poinformował Punkt Informacji Drogowej GDDKiA, oddział w Warszawie. Utrudnienie występuje również na S2 na wysokości Warszawy, pomiędzy węzłem Konotopa a węzłem Opacz. Tam z powodu strajku spowolniony jest ruch na jezdni w kierunku ul. Puławskiej. Utrudnienie może potrwać ok. 1,5 godziny.

Strajk taksówkarzy w Warszawie: TRASA. Gdzie są korki? Utrudnienia w mieście

Jak podaje portal onet.pl,  strajkujący taksówkarze zaplanowali przemarsz Alejami Ujazdowskimi spod Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, gdzie skierują się do Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii na placu Trzech Krzyży. Później będą wracać tą samą trasą. Poza tym taksówkarze mają zatrzymać się przed Ambasadą Stanów Zjednoczonych oraz przed siedzibą resortu sprawiedliwości.

Strajk taksówkarzy w Warszawie: Dlaczego taksówkarze protestują?

Jak podaje „Rzeczpospolita”, taksówkarzom nie podoba się, że – zgodnie z przyjętym przez rząd projektem nowelizacji ustawy o transporcie – na rynku będą legalnie działać pośrednicy w przewozach, czyli operatorzy aplikacji, tacy jak np. Uber. „Domagamy się, aby państwo chroniło polskich przedsiębiorców i obywateli, a nie dostosowywało prawo do nielegalnych przewoźników z zagranicy” – oburzają się przedstawiciele taksówkarskiej Solidarności i Związku Zawodowego Warszawski Taksówkarz, którzy złożyli w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Petycję – pisze gazeta.

Jak zauważa dziennik, Uber to niejedyny kłopot taksówkarzy. „Pod nosem rośnie im potężna konkurencja w postaci car-sharingu” – czytamy w „Rz”.

RadioZET.pl/PAP, onet.pl/MW