Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Straż miejska będzie walczyć z kierowcami parkującymi na trawnikach

08.11.2018 09:50
xxx zet

Znalezienie miejsca parkingowego w dużym mieście często stanowi nie lada wyzwanie. Jednak to nie jest argument, aby niszczyć zieleń. W związku z tym warszawska straż miejska postanowiła interweniować w tej sprawie i przypomnieć kierowcom, że popełniają wykroczenia.

samochody zaparkowane na trawie fot. Piotr Korczak REPORTER

Od 7 listopada strażnicy miejscy rozpoczęli akcję, która ma pouczyć kierowców naruszających przepisy. Przy każdym nieprawidłowo zaparkowanym samochodzie mundurowi zostawiają komunikat o wykroczeniu. Kampania informacyjna ma potrwać do 16 listopada tego roku.

Przy okazji warto podkreślić, że Kodeks wykroczeń w art. 144 mówi, że:

§1. Kto na terenach przeznaczonych do użytku publicznego niszczy lub uszkadza roślinność lub też dopuszcza do niszczenia roślinności przez zwierzęta znajdujące się pod jego nadzorem albo na terenach przeznaczonych do użytku publicznego depcze trawnik lub zieleniec w miejscach innych niż wyznaczone dla celów rekreacji przez właściwego zarządcę terenu, podlega karze grzywny do 1000 złotych albo karze nagany.

§ 2. Kto usuwa, niszczy lub uszkadza drzewa lub krzewy stanowiące zadrzewienie przydrożne lub ochronne albo żywopłot przydrożny, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

W ubiegłym roku strażnicy miejscy musieli interweniować w ponad 30 tys. takich przypadków. W związku z tym teraz ich celem jest uświadomienie kierowców, że zostawianie swojego pojazdu na terenie zielonym jest nie tylko wykroczeniem, ale również niszczeniem środowiska naturalnego.

TO RÓWNIEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

 RadioZET.pl/auto-swiat.pl/MW

Oceń