Superszybkie rodzinne samochody stanęły w wyścigu na prostej

10.10.2017 10:35

„Carwow” postawił obok siebie 4 rodzinne samochody o ponadprzeciętnej mocy, by sprawdzić, który z nich jest najszybszy na dystansie 1/4 mili.

Superszybkie rodzinne samochody stanęły w wyścigu na prostej fot. kadr z wideo

W rywalizacji wzięły udział BMW M760Li, Tesla Model S P100D, Mercedes-AMG E63 S Estate oraz Audi RS6 Plus. Wszystkie modele łączy moc przekraczająca 600 KM i napęd na obie osie. Pytanie brzmi – który spośród wspomnianych samochodów jest najszybszy na prostej? Odpowiedź znajdziesz w poniższym filmie:

Jeszcze kilka lat temu bardzo niewiele samochodów było w stanie osiągnąć 100 km/h w czasie krótszym niż 4 sekundy. Dokonać tego mogły niemal wyłącznie auta sportowe. W dzisiejszych czasach w sprincie równie imponująco wypadają samochody rodzinne, hatchbacki, a nawet SUV-y.

Szczególne wrażenie wrażenie robi przyspieszenie topowych odmian modeli produkowanych przez firmę Elona Muska. Nie brakuje filmów, na których rodzinne Tesle pokonują supersamochody w starciu na prostej. Jednak na dłuższym dystansie auta w pełni elektryczne nie byłyby w stanie dotrzymać kroku spalinowym, zważywszy na znacznie niższy zasięg podczas niemal wyczynowej jazdy.

RadioZET/MS

Sprawdź, czy potrafisz odgadnąć z jakiego rejonu pochodzą właściciele tych aut:

Oceń