Zamknij

Surowe kary za składanie wniosku o prawo jazdy. Na co trzeba uważać?

Redakcja
24.07.2018 10:25
prawo jazdy dokument

Wszyscy składający wniosek o wydanie prawa jazdy muszą pamiętać o kilku istotnych kwestiach. Głównie chodzi o to, aby nie fałszować swojego oświadczenia. W przeciwnym razie możemy zostać surowo ukarani.

Wydawanie dokumentu uprawniającego do prowadzenia samochodu jest regulowane przez ustawę o kierujących pojazdami. Rozporządzenie mówi o tym, że w momencie składania wniosku w urzędzie mamy obowiązek złożenia oświadczenia. Osoba ubiegająca się o wydanie prawa jazdy zobowiązuje się, że w przeszłości nie otrzymała sądowego zakazu do prowadzenia pojazdów ani nie zatrzymano jej dokumentu.

Należy podkreślić, że takie oświadczenie podpisuje się pod rygorem odpowiedzialności karnej. Oznacza to, że w przypadku podania nieprawdziwych informacji lub zatajenia prawdy może nas spotkać surowa kara.

Wniosek o prawo jazdy: Co grozi za sfałszowanie oświadczenia?

Składając podpis pod fałszywym oświadczeniem, jesteśmy narażeni na karę do trzech lat więzienia w razie poświadczenia nieprawdy. Za zatajenie prawdziwych informacji lub zeznanie nieprawdy sąd może nas skazać na osiem lat pozbawienia wolności.

Zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Sprawdź swoją wiedzę i rozwiąż QUIZ!

Quiz. Egzamin na prawo jazdy
Rozwiąż quiz

Quiz. Egzamin na prawo jazdy

Quiz. Egzamin na prawo jazdy

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/onet.pl/MW