Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Szeryf drogowy blokował drogę nieoznakowanemu radiowozowi

19.05.2017 12:29

Kierowca ciężarówki widząc w lusterku BMW X5 jadące po pasie awaryjnym postanowił zajechać mu drogę. Nie wiedział, że to nieoznakowany radiowóz.

Szeryf drogowy blokował drogę nieoznakowanemu radiowozowi fot. kadr z wideo

Długo nie musiał czekać na konsekwencje za próbę wymierzania „sprawiedliwości” na drodze. Policjanci włączyli sygnały świetlne i zatrzymali niesfornego kierowcę. Jednak na tym się nie skończyło. Za ten manewr mężczyzna został ukarany mandatem karnym wynoszący 655 funtów, czyli około 3200 zł. W dodatku na jego konto powędrowało 5 punktów karnych.

Nieoznakowany radiowóz wyposażony był w wideorejestrator, dzięki czemu całe zajście zostało zarejestrowane. Następnie funkcjonariusze opublikowali filmik na Twitterze. Stanowi on przestrogę przed tego typu postępowaniem:

Jeden głupi manewr i tyle kłopotów. Dziwić może, że tak wiele osób jest skłonnych narażać się w imię nauczania innych. To tym bardziej ryzykowne w dobie internetu i smartfonów. Nie trzeba dysponować kamerą pokładową, by nagrać delikwenta celem wysłania materiału policji. W takich okolicznościach pasażer może wyciągnąć telefon i zarejestrować zajście. W końcu tak popularne blokowanie pasa ruchu przed zwężeniem zazwyczaj trwa dość długo…

Na polskim podwórku również nie brakuje osób postępujących w bardzo podobny sposób. Internauci przy okazji publikacji filmów z samozwańczymi szeryfami, nie pozostawiają na nich suchej nitki.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Jadąc w trasie uważacie na nieoznakowane radiowozy?

Oceń