„Szeryf” w BMW M6 zablokował ambulans

29.05.2017 12:09

Kamera samochodowa zamontowana na pokładzie ambulansu zarejestrowała chamskie zachowanie kierowcy BMW M6, który zajechał drogę pojazdowi pogotowia i celowo zahamował przed nim.

„Szeryf” w BMW M6 zablokował ambulans fot. kadr z wideo

Tego rodzaju postępowanie to niepotrzebne stwarzanie niebezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie podczas jazdy drogą szybkiego ruchu. Istnieje spore prawdopodobieństwo, że w takich okolicznościach dojdzie do kolizji zważywszy na spore różnice prędkości między stojącymi na środku drogi pojazdami a normalnie poruszającymi się uczestnikami ruchu drogowego.

Niezależnie od okoliczności, żaden kierowca nie powinien postępować tak, jak bohater poniższego filmu, siedzący za kierownicą 560-konnego BMW M6:

Owszem – uporczywe trzymanie się lewego pasa ruchu to również nie najlepszy pomysł. W końcu poruszanie się przy lewej krawędzi dozwolone jest w ściśle określonych sytuacjach, np. podczas wykonywania manewru wyprzedzania lub wymijania przeszkody, o czym możemy przeczytać w kodeksie drogowym, w artykule 16.:

"

1. Kierującego pojazdem obowiązuje ruch prawostronny.

2. Kierujący pojazdem, korzystając z drogi dwujezdniowej, jest obowiązany jechać po prawej jezdni; do jezdni tych nie wlicza się jezdni przeznaczonej do dojazdu do nieruchomości położonej przy drodze.

3. Kierujący pojazdem, korzystając z jezdni dwukierunkowej co najmniej o czterech pasach ruchu, jest obowiązany zajmować pas ruchu znajdujący się na prawej połowie jezdni.

4. Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni. Jeżeli pasy ruchu na jezdni są wyznaczone, nie może zajmować więcej niż jednego pasa. "

RadioZET/MS

Zagłosuj

Spotkaliście się z celowym hamowaniem na drodze?

Oceń