Szykują się kolejne ważne zmiany w prawie jazdy!

12.07.2018 11:00

Wkrótce po raz kolejny dojdzie do zmian w prawie jazdy. Jedną z propozycji jest to, aby egzaminatorzy zostali pracownikami wojewody.

egzamin na prawo jazdy

Zmiany obejmują sytuację w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego, ale także samych egzaminy. Jednym z pomysłów jest to, aby WORD-y zostały własnością samorządów, a egzaminatorzy staliby się pracownikami wojewody. Przez to dojeżdżaliby do Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego, aby wyłącznie egzaminować kursantów.

Z kolei pieniądze pozyskane z egzaminów trafiałyby do budżetu wojewody, który z WORD-ami podpisze umowy. Dzięki temu Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego nie będą oskarżane o to, że za niezdany egzamin mają większy zysk.

Zmiany w prawie jazdy: Usprawnienie egzaminów teoretycznych i możliwość jazd z rodzicami

Innymi pomysłami, które mogą wejść w życie, są zmiany w egzaminie teoretycznym. Kursant nie skończyłby testu po błędzie, który zdecyduje o niezdaniu. Dzięki temu kandydat zobaczy, jakie popełnia jeszcze błędy i nad czym musi jeszcze popracować. Oprócz tego przed egzaminem taka osoba będzie mogła prowadzić samochód w obecności rodzica lub prawnego opiekuna.

Chociaż nie przedstawiono jeszcze konkretnej daty wejścia nowych przepisów w życie, najprawdopodobniej dojdzie do tego za kilka miesięcy.

Zdałbyś prawo jazdy? Rozwiąż QUIZ!

Quiz. Egzamin na prawo jazdy fot. Archiwum RadioZET.pl

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/motofakty.pl/MW

Oceń