Zamknij

Szykują się kolejne ważne zmiany w prawie jazdy!

Redakcja
12.07.2018 11:00
egzamin na prawo jazdy

Wkrótce po raz kolejny dojdzie do zmian w prawie jazdy. Jedną z propozycji jest to, aby egzaminatorzy zostali pracownikami wojewody.

Zmiany obejmują sytuację w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego, ale także samych egzaminy. Jednym z pomysłów jest to, aby WORD-y zostały własnością samorządów, a egzaminatorzy staliby się pracownikami wojewody. Przez to dojeżdżaliby do Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego, aby wyłącznie egzaminować kursantów.

Z kolei pieniądze pozyskane z egzaminów trafiałyby do budżetu wojewody, który z WORD-ami podpisze umowy. Dzięki temu Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego nie będą oskarżane o to, że za niezdany egzamin mają większy zysk.

Zmiany w prawie jazdy: Usprawnienie egzaminów teoretycznych i możliwość jazd z rodzicami

Innymi pomysłami, które mogą wejść w życie, są zmiany w egzaminie teoretycznym. Kursant nie skończyłby testu po błędzie, który zdecyduje o niezdaniu. Dzięki temu kandydat zobaczy, jakie popełnia jeszcze błędy i nad czym musi jeszcze popracować. Oprócz tego przed egzaminem taka osoba będzie mogła prowadzić samochód w obecności rodzica lub prawnego opiekuna.

Chociaż nie przedstawiono jeszcze konkretnej daty wejścia nowych przepisów w życie, najprawdopodobniej dojdzie do tego za kilka miesięcy.

Zdałbyś prawo jazdy? Rozwiąż QUIZ!

Quiz. Egzamin na prawo jazdy
Rozwiąż quiz

Quiz. Egzamin na prawo jazdy

Quiz. Egzamin na prawo jazdy
Czy masz prawo zatrzymać pojazd POD wiaduktem, gdy znaki tego nie zabraniają?
fot. PWPW

Czy masz prawo zatrzymać pojazd POD wiaduktem, gdy znaki tego nie zabraniają?

TO TEŻ CIĘ ZAINTERESUJE:

RadioZET.pl/motofakty.pl/MW