Tablica w Katowicach wyświetli kwotę mandatu i punkty karne

16.05.2017 12:12

Elektroniczna tablica w Katowicach podziękuje za bezpieczną jazdę lub poinformuje o tym, jakich konsekwencji możemy się spodziewać za popełnienie wykroczenie, czyli przekroczenie prędkości.

Tablica w Katowicach wyświetli kwotę mandatu i punkty karne fot. kadr z wideo

Na tablicy wyświetlone mogą zostać zarówno wysokość mandatu, jak i liczba punktów karnych. Same wyliczenia są szacunkowe. Obecnie trwają testy mające wykazać, czy taka forma prewencji i informacji dla kierowców przyniesie pozytywne skutki. Jeśli tak, niewykluczone, że wkrótce takich tablic pojawi się więcej.

Jej umiejscowienie nie jest przypadkowe – na wiadukcie nad ulicą Bracką, gdzie obowiązuje ograniczenie do 70 km/h, dochodziło do wielu niebezpiecznych zdarzeń drogowych, w tym kolizji i wypadków.

Kierowcy entuzjastycznie podchodzą do tego rozwiązania:

"

W przypadku większości osób skutecznie działa mechanizm wyparcia. Komunikaty traktujemy jako niedotyczące nas, wyolbrzymione, odległe. Z kolei perspektywa otrzymania mandatu wydaje się na tyle bliska, że istotnie może przemówić do wyobraźni. Dla sporej liczby zmotoryzowanych Polaków uszczuplenie portfela o 500 zł to nie przelewki. "

Policja za główną przyczynę wypadków podaje nadmierną prędkość.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Podoba Wam się ten pomysł?

Oceń