Tak będą wyglądać auta w 2040 według Jaguara

08.09.2017 12:54

Jaguar Future-Type to jeżdżący, w pełni autonomiczny koncept, przedstawiający wizję producenta samochodów, który zakłada, że w 2040 roku po ulicach będą poruszać się samojezdne auta świadczące usługi przewozu na żądanie.

Tak będą wyglądać auta w 2040 według Jaguara fot. materiały prasowe

Nowością w tym modelu jest inteligentna, wielofunkcyjna kierownica Sayer, nazwana na cześć designera Malcoma Sayera. Jednak to tylko część z tego, co przygotował dla swoich klientów Jaguar, o czym wspomniał Ian Callum, dyrektor studia designerskiego:

"

Future-Type pokazuje jak może potencjalnie wyglądać posiadanie i jazda autem w przyszłości. To część naszej wizji dla luksusowej marki, która wciąż ma wzbudzać pożądanie  w cyfrowym i autonomicznym świecie. Koncepcyjny model jest zaawansowanym projektem badawczym ukazuje to, w jaki sposób marka Jaguar ma pozostać atrakcyjna dla swoich klientów w 2040 roku i później. Niezależnie od tego, czy chodzi o dojazdy do pracy, samodzielne odbieranie dzieci ze szkoły, czy weekendowy wypad poza miasto, jeśli mam wybór spośród aut na żądanie poruszających się po ulicach miast, musimy zapewnić naszym klientom możliwość korzystania z naszych całodobowych usług. "

Brytyjski producent samochodów wyobraża sobie, że w 2040 roku klienci będą mieli do wyboru całą flotę w pełni naładowanych modeli Future-Type, pomagającym w zmaganiach z codziennymi obowiązkami. Dla przykładu, chcąc zabrać dzieci do szkoły, będzie można zamówić odmianę wyposażoną w 3 siedzenia usytuowane naprzeciw siebie.

Ciekawostką jest fakt, że Future-Type jest dość wąskim samochodem, co oznacza, że zajmuje mniej przestrzeni na drodze i na parkingach. Zdaniem Calluma, w przyszłości, oferującej rozległe usługi car-sharingu i samochodów na żądane, Jaguar wciąż będzie miał pole do popisu, zapewniając klientom luksusowe doświadczenia na miarę marki premium. Ludzie wciąż będą chcieli podróżować stylowo i komfortowo.

RadioZET/MS

Oceń