Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Tak dealer Porsche przygotował się na huragan Irma

11.09.2017 13:15

Dealer „Porsche West Broward” nagrał film pokazujący przygotowania salonu mające na celu uchronienie samochodów przed zapodziewanym na weekend huraganem Irma.

Tak dealer Porsche przygotował się na huragan Irma fot. kadr z wideo

Jak wynika z informacji przedstawionych przez Alexa pracującego w Porsche West Broward, w swojej ofercie dealer ma ponad 300 samochodów, w tym takie wyjątkowe modele jak 911 GT3, GT3 RS, GT2. Około 90% spośród wszystkich aut to modele Porsche, jednak pośród nich znalazło się parę Mercedesów, BMW, czy Infiniti. Działania dealera były w pełni uzasadnione – zdaniem specjalistów podczas huraganu Irma piątej kategorii wiatr miał wiać nawet z prędkością 300 km/h.

Auta pozostawione poza budynkiem narażone były na zniszczenia, z kolei te wewnątrz w teorii były bezpieczne, zważywszy na konstrukcję salonu przystosowaną na takie ewentualności. Podczas zeszłorocznych nawałnic dealer podjął podobne decyzje i szczęśliwie wtedy obyło się bez żadnych strat. 

Na filmie zobaczymy wyjątkowe skupisko aut w jednym miejscu – większość z nich stało tuż obok pozostałych. Niektóre samochody niemal stykały się karoserią z pozostałymi. Pojazdów było na tyle dużo, że nagrywający nie mógł pokazać wszystkich zakamarków salonu:

RadioZET/MS

Zagłosuj

Byłeś kiedyś w salonie Porsche?

Oceń