Tak dealer Porsche przygotował się na huragan Irma

11.09.2017 13:15

Dealer „Porsche West Broward” nagrał film pokazujący przygotowania salonu mające na celu uchronienie samochodów przed zapodziewanym na weekend huraganem Irma.

Tak dealer Porsche przygotował się na huragan Irma fot. kadr z wideo

Jak wynika z informacji przedstawionych przez Alexa pracującego w Porsche West Broward, w swojej ofercie dealer ma ponad 300 samochodów, w tym takie wyjątkowe modele jak 911 GT3, GT3 RS, GT2. Około 90% spośród wszystkich aut to modele Porsche, jednak pośród nich znalazło się parę Mercedesów, BMW, czy Infiniti. Działania dealera były w pełni uzasadnione – zdaniem specjalistów podczas huraganu Irma piątej kategorii wiatr miał wiać nawet z prędkością 300 km/h.

Auta pozostawione poza budynkiem narażone były na zniszczenia, z kolei te wewnątrz w teorii były bezpieczne, zważywszy na konstrukcję salonu przystosowaną na takie ewentualności. Podczas zeszłorocznych nawałnic dealer podjął podobne decyzje i szczęśliwie wtedy obyło się bez żadnych strat. 

Na filmie zobaczymy wyjątkowe skupisko aut w jednym miejscu – większość z nich stało tuż obok pozostałych. Niektóre samochody niemal stykały się karoserią z pozostałymi. Pojazdów było na tyle dużo, że nagrywający nie mógł pokazać wszystkich zakamarków salonu:

RadioZET/MS

Zagłosuj

Byłeś kiedyś w salonie Porsche?

Oceń