Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Tak limuzyna Mercedesa rozpędza się do 307 km/h

15.12.2017 10:12
xxx zet

Mercedes-AMG E63 S 4Matic+ to najszybsze kombi na świecie, które jest w stanie pokonać 20,8-kilometrowy odcinek Nurburgring Nordschleife w czasie 7 minut i 45.19 sekundy. Ma 612 KM, 850 Nm maksymalnego momentu obrotowego i potrafi rozpędzić się do ponad 300 km/h.

Tak limuzyna Mercedesa rozpędza się do 307 km/h fot. kadr z wideo

Pod jego maską skrywa się potężna jednostka 4.0 V8 twin-turbo, która współpracuje z automatyczną skrzynią biegów 9G-TRONIC i napędem na obie osie. Jednak jeśli kierowca zechce skorzystać z dobrodziejstw tylnego napędu, wystarczy, że przejdzie na tryb Drift.

Auto zdaniem recenzentów jest najbardziej sportową odmianą tego modelu, jaka kiedykolwiek ujrzała światło dzienne. Samochód jest stabilny i pewny w prowadzeniu, chętnie podąża za kierownicą i daje dużo frajdy z jazdy. Układ kierowniczy jest bardzo responsywny i daje dobre poczucie o tym, co się dzieje z przednimi kołami. Zawieszenie zestrojono z myślą o szybkim pokonywaniu zakrętów, jednak jest ono również na tyle sprężyste, by móc w przyzwoity sposób rozprawiać się z niedoskonałościami nawierzchni.

Przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa 3,4 sekundy, Prędkość maksymalna standardowo ograniczona jest do 250 km/h, jednak po zdjęciu elektronicznego kagańca limuzyna Mercedesa pomknie nawet 309 km/h:

Do tego Mercedes-AMG E63 S 4Matic+ może pochwalić się walorami praktycznymi – w jego bagażniku mieści się 640 litrów, a po złożeniu tylnych siedzeń – do 1820 litrów!

RadioZET/MS

Zagłosuj

Jechałeś kiedyś autem ponad 300 km/h?

Oceń