Tak wygląda Mercedes klasy G w kolejnej zapowiedzi

12.01.2018 14:05

Oficjalna premiera zupełnie nowego Mercedesa klasy G ma mieć miejsce 14 stycznia 2018 roku podczas targów motoryzacyjnych Detroit Auto Show.

Tak wygląda Mercedes klasy G w kolejnej zapowiedzi fot. materiały prasowe

Pomimo znajomo wyglądającego nadwozia klasa G została opracowana od podstaw. Inżynierowie uzbroili ten model w nowoczesne rozwiązania technologiczne, w tym system multimedialny, którym można sterować bez odrywania dłoni od kierownicy. Panele dotykowe Touch Control na jej ramionach odpowiadają za ruchy przesuwania opuszków palców w ten sam sposób jak ekran smartfona.

Impulsy haptyczne i dodatkowa informacja zwrotna z głośników sprawiają, że użytkownik może korzystać z paneli intuicyjnie, bez potrzeby kontroli wzrokowej. Zakres możliwości sterowania uzupełniają umieszczone przed kontrolerem multimediów klawisze skrótów do często używanych funkcji oraz opcjonalny zestaw instrumentów do obsługi systemów wspomagających zlokalizowany nad obrotowym włącznikiem świateł.

Przejrzysty, kompletnie przeprojektowany panel instrumentów standardowo składa się z ponadczasowych, analogowych wskaźników. Innymi słowy miłośnicy klasycznych, okrągłych zegarów nie będą nową Klasą G zawiedzeni. Podobnie jak w nowych klasach E i S na życzenie dostępny jest alternatywny panel instrumentów z dwoma dużymi ekranami: jeden prezentuje wskaźniki w polu widzenia kierowcy, a drugi umieszczono ponad konsolą centralną. Dwa 12,3-calowe wyświetlacze łączą się w panoramiczny kokpit przykryty wspólną szklaną pokrywą. Kierowca ma do wyboru trzy różne wersje interfejsu: klasyczną, sportową oraz progresywną, a odpowiednie informacje i widoki może konfigurować zgodnie ze swoimi potrzebami.

Klasa G to topowy model wśród luksusowych aut terenowych. To nie tylko najdłużej produkowany osobowy samochód w historii Mercedes-Benz, ale i przodek wszystkich SUV-ów z trójramienną gwiazdą – i dlatego każdy z nich nosi w swojej nazwie literę „G”.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Lubisz auta terenowe?

Oceń