Słuchaj
Damian Michałowski, Michał Korościel
Konrad Piasecki
Damian Michałowski, Michał Korościel
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski , Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Tak wygląda Volkswagen Polo po przejechaniu miliona kilometrów

11.07.2017 10:41

Pan Sławomir 26 kwietnia 2004 roku w Piotrkowie Trybunalskim kupił Volkswagena Polo 4. Generacji. Auto początkowo zarejestrowane jako pojazd ciężarowy, było używane w firmie transportowej i służyło do przewozu kierowców. Na jego liczniku przybywało nawet po 15-20 tysięcy kilometrów miesięcznie.

Tak wygląda Volkswagen Polo po przejechaniu miliona kilometrów fot. materiały prasowe

Używane jest do dzisiaj jako samochód osobowy i ma na liczniku 1 000 000 kilometrów. Pod maską pracuje wysokoprężna jednostka 1.4 TDI. Jednak co najbardziej zdumiewające – nie były wymieniane ani silnik, ani skrzynia biegów. Nie zdarzyło się również, by Volkswagen wymagał holowania lub transportu na lawecie. O bezawaryjności tego modelu świadczą nie tylko raporty DEKRY, ale również historia Pana Sławomira:

"

Jestem z Polo niezwykle zadowolony. Przez milion kilometrów i 13 lat eksploatacji samochód nigdy mnie nie zawiódł. Auto nigdy nie było ani holowane, ani transportowane lawetą. Samochód zbudował sobie i marce taką renomę, że teraz cała rodzina jeździ Volkswagenami. Pod koniec minionego roku w firmie pojawi się kolejny model Volkswagena, tym razem Caddy. Polo wzbudza tyle pozytywnych emocji, że nawet moja dziesięcioletnia córka zapytała mnie niedawno czy na osiemnaste urodziny kupię jej nowe Polo. "

Pojazd przeszedł gruntowny przegląd w serwisie Autoweber w Zduńskiej Woli, podczas której wymieniono rozrząd, wszystkie filtry, pióra wycieraczek, przednie tarcze i klocki hamulcowe. Mechanicy nie kryli swojego zdumienia, o czym świadczą słowa Pawła Ładziaka, wykonującego przegląd Polo:

"

Samochód wzbudził sporą sensację w warsztacie. Nie często wykonuję przeglądy serwisowe przy przebiegu 1 miliona kilometrów. Jak na taki przebieg, Polo Pana Sławomira jest w bardzo dobrym stanie. Poza czynnościami związanymi z okresowym przeglądem wymieniliśmy jedynie amortyzatory pokrywy bagażnika oraz mechanizm przednich wycieraczek. Jestem przekonany, że ten egzemplarz przejedzie jeszcze wiele kilometrów. "

Pan Sławomir odpowiedział na pytanie dotyczące recepty na bezawaryjne pokonanie miliona kilometrów:

"

Należy wybrać dobre auto, a takim na pewno jest Volkswagen Polo. Następnie trzeba o nie dbać i regularnie je serwisować. Po gruntownym serwisie jestem przekonany, że idziemy z Polo na rekord, rozpoczynamy podróż do drugiego miliona kilometrów. 25 okrążeń Ziemi po równiku, bo taki dystans Polo już przejechało, to dla nas za mało. Chcemy więcej! "

Czwarta generacja Polo została zaprezentowana podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie w 2001 roku. Auto dostępne było w 3 odmianach nadwozia, z jednym z 8 silników, współpracujących z 5- lub 6-biegową skrzynią ręczną albo automatem o 4 lub 6 przełożeniach.

W czerwcu w Berlinie Volkswagen pokazał najnowszą, szóstą generację Volkswagena.

RadioZET/MS

Oceń