Tak wygląda koncepcyjne Mini stworzone przez studentów

17.10.2017 13:46

Międzynarodowe Centrum Badań Samochodowych Uniwersytetu w Clemson zaprezentowało koncepcyjne Mini o nazwie Deep Orange 7.

Tak wygląda koncepcyjne Mini stworzone przez studentów fot. materiały prasowe

Auto zostało stworzone przez 18 studentów współpracujących ze sobą w ramach dwuletniego programu studiów magisterskich na kierunku inżynieria motoryzacyjna. Deep Orange 7 to futurystyczna wizja modelu na rok 2025. Wyróżnia się unikalnym designem opracowanym wspólnie z ArtCenter College of Design w Pasadena, w Kalifornii. Realizacja projektu odbywała się zupełnie tak, jak w prawdziwym studiu projektowym.

Wnętrze jest minimalistyczne i oferuje przestrzeń dla 4 osób. Pasażerowie mogą skorzystać z innowacyjnych i zaawansowanych technologii. Informacje dotyczące systemu multimedialnego wyświetlane są za pomocą wyświetlacza holograficznego. Możliwe jest również sterowanie poszczególnymi funkcjami za pomocą gestów.

Studenci opracowali platformę, która może wykorzystywać zarówno tradycyjny silnik spalinowym, system plug-in hybrid lub wyłącznie jednostkę elektryczną. Koncepcyjny model korzysta z drugiego rozwiązania. Jak twierdzi Julian Weber z BMW, efekty pracy były owocne:

"

Współpraca z studentami nad projektem Deep Orange 7 była wspaniałym doświadczeniem. Wszyscy pracowali bardzo ciężko, pokazali się z dobrej strony jako osoby kreatywne i profesjonalnie podchodzące do powierzonych im zadań. "

RadioZET/MS

Sprawdź, czy znasz zapomniane przez wielu kierowców przepisy ruchu drogowego:

Quiz. Zapomniane przepisy ruchu drogowego fot. materiały prasowe
Oceń