Tak wygląda londyńska taksówka w wersji elektrycznej

13.09.2017 12:58

Firma LEVC po premierze taksówki stworzonej z myślą o brytyjskiej stolicy, zaprezentowała niemiecką odmianę podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie.

Tak wygląda londyńska taksówka w wersji elektrycznej fot. materiały prasowe

Auto w dużej mierze przypomina brytyjski odpowiednik. Największym i najbardziej zauważalnym wyróżnikiem jest kolor Eifelbein, który w latach 1971-2005 był wymagany dla wszystkich niemieckich taksówek. Firma London EV Company twierdzi, że nie tylko chce się uporać z problemem zanieczyszczeń w swoim rodzinnym mieście, ale również ma ambicje dokonać tego samego w Niemczech i pozostałych miastach całej europy, o czym wspomniał Carl-Peter Forster, dyrektor generalny LEVC:

"

To niesamowicie ekscytujący czas dla naszej firmy, dla Europy i powietrza, którym oddychamy, a także dla kierowców taksówek na całym świecie. Debiut nowego modelu w edycji niemieckiej jest deklaracją naszych intencji – chcemy stawić czoła kryzysowi zanieczyszczenia powietrza w miastach Europy przy wykorzystaniu najbardziej zaawansowanej taksówki na świecie. "

Model TX napędzany jest silnikiem elektrycznym. Standardowa odmiana dysponuje maksymalnym zasięgiem rzędu zaledwie 120 kilometrów i jest przeznaczona do jazdy w mieście. Wersje o zwiększonym zasięgu, wyposażone w silnik spalinowy pełniący rolę generatora, mogą pokonać do 640 kilometrów. Poza europejską ekspansją, producent zamierza z czasem wkroczyć na rynek w Chinach.

W lipcu 2017 roku LEVC ujawniło, że 225 egzemplarzy zostało zamówionych przez władze holenderskie. Samochody zostaną dostarczone w 2018 roku.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Co sądzisz o działaniach polskiej policji z wydziału ruchu drogowego?

Oceń