Tak wygląda najbrzydsze auto na świecie?

25.05.2017 13:28

Na portalu reddit jeden z użytkowników opublikował zdjęcie nietypowego samochodu, wyglądającego jak istna abominacja. Jest on bowiem krzyżówką sedana z pickupem.

Tak wygląda najbrzydsze auto na świecie? fot. reddit.com

Nadwozie czerwonego Pontiaca Grand Am zostało zmodyfikowane w znaczącym stopniu. O ile począwszy od tyłu, aż po słupek B, auto jest oryginalne, o tyle w przednią część pojazdu wbudowano kabinę oraz maskę z pickupa. Efekt jest zdumiewający, w negatywnym tego słowa znaczeniu… Można przekonać się o tym oglądając opublikowane w sieci zdjęcie. Złośliwi twierdzą, że to prototyp Pontiaca Azteca.

Autor zrobił sfotografował to niezwykłe znalezisko na terenie stanu Virginia. Zdaniem jednego z internautów pojazd ten był wystawiony na sprzedaż około 5 lat temu za cenę 3000 dolarów. Zarówno przód, jak i felgi pochodzą z Oldsmobile Alero.

Z kolei w 2015 roku jedna z brytyjskich firm ubezpieczeniowych zleciła uczniom akademickim przeprowadzenie badania mającego na celu wykazać, jaki design trafia w gusta wyspiarzy. W efekcie opracowano wizualizację, będąca zdaniem wielu ucieleśnieniem najbrzydszego auta na świecie. Auto powstało z elementów, które ankietowani uznali za najładniejsze. Przed pas pochodzi z Astona Martina DB9, tylna część karoserii z Triumpha Spitfire, przednie światła z Mini Coopera, a tylne z Audi A1. Drzwi „wyjęto” z Rolls-Royce’a Phantoma, felgi z Range Rovera Evoque’a, a lusterka boczne – z Citroena C4 Picasso.

do umieszczenia

RadioZET/MS

Oceń