Tak wygląda nowe BMW X3

26.06.2017 12:00

Bawarski producent w odpowiedzi na Audi Q5, zaprezentował zupełnie nowe X3. Auto pod względem stylistycznym jest rozwinięciem koncepcji poprzednika.

Tak wygląda nowe BMW X3 fot. materiały prasowe

Już na pierwszy rzut oka widać łagodniejsze i bardziej zaokrąglone linie oraz nowe światła, a także zmienioną osłonę chłodnicy. Całości dopełniają agresywne przetłoczenia i napompowane zderzaki. Warto jednak mieć na uwadze, że prezentowane na zdjęciach egzemplarze to M40i.

We wnętrzu znajdziemy najnowsze rozwiązania technologiczne, w tym wyświetlacz w miejscu deski rozdzielczej, znany między innymi z nowej serii 5, a także duży ekran systemu multimedialnego umieszczony bezpośrednio nad konsolą środkową.

BMW X3 zostało oparte o platformę stworzoną z bardzo wytrzymałej stali. O dobre prowadzenie ma dbać wielowahaczowe, niezależne zawieszenie tylne. Topowy wariant M40i dysponuje 3-litrowym silnikiem twin-turbo o mocy 360 KM i 500 Nm maksymalnego momentu obrotowego, współpracującym z 8-biegowym automatem oraz  systemem xDrive, przekazującym moment obrotowy na obie osie.

Sprint od 0 do 100 km/h ma trwać zaledwie 4,8 sekundy. Prędkość maksymalną ograniczono do 250 km/h. Producent obiecuje niskie spalanie, na poziomie 8,2 lub 8,4 l/100 km według standardów NEDC.

Klienci do wyboru będą mieli również 4-cylindrowe jednostki. Zupełną nowością ma być pełnokrwisty model z rodziny „M”, napędzany 3-litrową jednostką rzędową o mocy ponad 400 KM. W takiej konfiguracji X3 będzie mogło stawić czoła nawet Porsche Macanowi Turbo.

RadioZET/MS

Oceń