Tak wygląda prototypowy w pełni elektryczny następca Volkswagena Golfa

04.07.2017 13:05

Auto zostało zaprojektowane z myślą o zapewnianiu jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Model o nazwie Gen.E stanowi dowód na to, że Volkswagen jest śmiertelnie poważny jeśli chodzi o produkcję pojazdów napędzanych silnikami elektrycznymi.

Tak wygląda prototypowy w pełni elektryczny następca Volkswagena Golfa fot. materiały prasowe

Producent chce stać się liderem w segmencie hybryd i aut elektrycznych, dlatego tak prężnie rozwija projekty przybliżające go do realizacji ambitnych celów. Model Gen.E to w pełni elektryczny prototyp, pokazujący kierunek rozwoju elektrycznych samochodów Volkswagena. Zdaniem ekspertów to auto można uznać za swego rodzaju zapowiedź Golfa nowej generacji.

Niemiecka marka z Wolfsburga obiecuje, że Gen.E oferuje wysoki zasięg – co najmniej 400 kilometrów. Na masce pojazdu dostrzeżemy otwór, w którym schowane są gniazdka, co sugeruje możliwość ładowania auta w domu lub także w publicznych, ultraszybkich stacjach ładowania. Poniżej dostrzeżemy światła do jazdy dziennej w technologii LED. Ich kształt – przypominający literę C – przywodzi na myśl Golfa E, a także najnowsze modele Renault.

Auto oparto na lekkiej i bardzo wytrzymałej platformie stworzoną z myślą o zapewnieniu maksymalnie wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Niestety Volkswagen nie zdradził wiele więcej informacji. Jedno jest pewne – niemiecki producent chętnie inwestuje w nowe technologie:

"

Dział badań i rozwoju odgrywa główną rolę w sukcesie długoterminowym naszej firmy. Grupa  Volkswagena bierze sobie do serca funkcję tej komórki. Mamy bardzo innowacyjne podejście, które z pewnością będzie nam towarzyszyć w przyszłości – to niezwykle istotne w dzisiejszych czasach gwałtownego rozwoju. "

RadioZET/MS

Oceń