Tak wygląda zupełnie nowy Nissan Leaf

02.08.2017 13:00

Druga generacja Nissana Leafa została sfotografowana w pełnej krasie niedługo przed oficjalnym debiutem samochodu, który zapowiedziano na 6 września w Tokio.

Tak wygląda zupełnie nowy Nissan Leaf fot. carscoops.com

Auto pojawiło się na ulicach Hiszpanii. Pod względem stylistycznym auto sporo zyskało – przypomina nieco najnowszą Micrę. Wyróżnia się bardziej agresywną i wyrazistą stylistyką. Kompletnie zmieniony został zarówno przód, jak i tył pojazdu. Tylne światła mocno zachodzą na boki. Wyróżnikiem tego egzemplarza jest również kontrastujący z nadwoziem słupki oraz dach.

Według najnowszych raportów, Leaf 2018 w bazowym wariancie ma korzystać z baterii litowo-jonowych o pojemności 40 kWh. Opcjonalna, pojemniejsza wersja 60 kWh ma oferować zasięg wynoszący około 547 km. To więcej niż nowa Tesla Model 3.

Niecierpliwie wyczekiwany, nowy, w pełni elektryczny Nissan LEAF zostanie wyposażony w najnowocześniejszą technologię ProPILOT czyli funkcję jazdy autonomicznej na jednym pasie autostrady. Technologia ta, obsługiwana jednym przyciskiem, będzie kontrolowała pracę układu kierowniczego, przyspieszenie i hamowanie na jednym pasie autostrady, wspomagając kierowców zarówno przy dużym natężeniu ruchu, jak i podczas jazdy po mieście.  

carscoops 2

W najbliższych latach technologia ProPILOT Nissana będzie oferować coraz większą autonomiczność, aż wreszcie system będzie mógł sam pokonywać miejskie skrzyżowania. Jej rozwój ma przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa oraz zwiększyć przyjemność z jazdy. To element programu inteligentnej mobilności – planów Nissana w zakresie zmiany sposobu prowadzenia pojazdów, źródła ich napędu oraz integracji ze społeczeństwem.

Gareth Dunsmore, dyrektor działu pojazdów elektrycznych w Nissan Europe, zapowiedział przełom na rynku:

"

Nowy Nissan LEAF, stanowiący ostateczne ucieleśnienie inteligentnej mobilności marki, będzie najbardziej zaawansowanym pojazdem elektrycznym dostępnym na rynku. Uwzględnienie przełomowej technologii ProPILOT w nowym Nissanie LEAF odegra kluczową rolę w kontekście zapewnienia wielu korzyści typowych dla pojazdów elektrycznych, przyczyniając się do tworzenia mniej zatłoczonych i czystszych miast w przyszłości. "

RadioZET/MS

Oceń