Tak wyglądają projekty nadwozia na polskie auto elektryczne

20.06.2017 13:00

Electromobility Poland zaprezentowało galerię zdjęć prac zakwalifikowanych do konkursu na karoserię polskiego samochodu elektrycznego.

Tak wyglądają projekty nadwozia na polskie auto elektryczne fot. Electromobility Poland

Decydują się losy tego, jak będzie wyglądać polski samochód elektryczny. Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń, 66 z nich spełniało wymogi formalne. Za 27 stoją biura projektowe, a za 39 – osoby fizyczne. Pierwsza oficjalna prezentacja prac konkursowych odbyła się 19 czerwca 2017 roku podczas wrocławskiego Kongresu Regionów.

Rozstrzygnięcie konkursu ma nastąpić 12 września podczas uroczystej gali – wtedy wyłonionych zostanie 5 zwycięskich wizualizacji, na podstawie których powstaną jeżdżące prototypy. W bardzo wielu przypadkach ostateczna decyzja o wyborze samochodu podejmowana jest w oparciu o jego stylistykę, dlatego tak istotne jest zaprojektowanie atrakcyjnego nadwozia, co też potwierdzają słowa Piotra Zaremby, szefa projektu Electromobility Poland:

"

To pierwszy, ale bardzo ważny etap prac nad polskim samochodem elektrycznym. Żeby za kilka lat sprzedać samochód made in Poland, już dziś trzeba dbać, aby produkt wpisywał się w oczekiwania ludzi. Konkurs ma pokazać jakiego samochodu chcą kierowcy w naszym kraju. Potem przyjdzie czas na prototypy i krótkie serie, które będziemy poddawać weryfikacji przyszłych użytkowników. Dokładne odzwierciedlenie oczekiwań polskiego konsumenta może być naszym wyróżnikiem na rynku motoryzacyjnym. "

Kryteriami oceny są wartość artystyczna projektu, produkowalność (możliwość zbudowania i produkcji), ergonomia, efektywność energetyczna, innowacyjność oraz bezpieczeństwo.

RadioZET/MS

Oceń