Tak wyglądają testy nowego Porsche Cayenne

25.09.2017 11:56

Najnowszy SUV Porsche ma być najbardziej sportową odmianą tego modelu w historii. Przyszli klienci mogą liczyć na bardzo dobre właściwości jezdne, szczególnie w odmianach z opcjonalną skrętną tylną osią.

Tak wyglądają testy nowego Porsche Cayenne fot. kadr z wideo

Na zamkniętym odcinku drogi wybrane przez Porsche osoby miały okazję przejechać się najnowszym modelem Cayenne podczas jego oficjalnej prezentacji. Wśród udostępnionych modeli była topowa wersja Turbo z opcjonalnym pakietem Sport Chrono Package, napędzana 4-litrowym silnikiem V8 biturbo o mocy 550 KM i 770 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Auto w takiej konfiguracji jest w stanie osiągnąć 100 km/h ze startu zatrzymanego do 100 km/h w zaledwie 3,9 sekundy i rozpędzić się od 286 km/h.

Porsche Cayenne trzeciej generacji to zupełna nowość w gamie niemieckiego producenta. Samochód został zaprezentowany na żywo po raz pierwszy podczas targów motoryzacyjnych Frankfurt Motor Show 2017.

Przedstawiciele marki twierdzą, że SUV mimo swoich rozmiarów ma być w rękach wprawnego kierowcy równie precyzyjną maszyną, co sportowe modele, jednocześnie oferując komfort znany z limuzyn i właściwości terenowe rodem z rasowych aut off-roadowych.

Niemieccy inżynierowie nie rzucają słów na wiatr – auto może pochwalić się tak wszechstronnymi możliwościami między innymi dzięki zastosowaniu adaptacyjnego zawieszenia pneumatycznego, które można ustawić w paru konfiguracjach, w zależności od potrzeb.

RadioZET/MS

Zagłosuj

Czy zawsze stosujesz się do ograniczeń prędkości?

Oceń